Gå til innhold
Hundesonen.no

Fisken Sprekt?


jennajensen

Recommended Posts

Skrevet

Ser det ut som at den lider?

Svømmer den rart, svømmer den lite eller ligger den bare på bunnen?

Vis dette er tilfelle tror jeg du må avlive den.

Usikker på om du knekker nakken på så små fisk eller moser dem... Unskyld orforådet

Skrevet
Ser det ut som at den lider?

Svømmer den rart, svømmer den lite eller ligger den bare på bunnen?

Vis dette er tilfelle tror jeg du må avlive den.

Usikker på om du knekker nakken på så små fisk eller moser dem... Unskyld orforådet

Beste måten å avlive en fisk på er å ha den i kokende vann.. Går fort... :ahappy:

Skjønner ikke helt hva du mener jeg da.. Sprekt? Har du bilde?

Skrevet
Ser det ut som at den lider?

Svømmer den rart, svømmer den lite eller ligger den bare på bunnen?

Vis dette er tilfelle tror jeg du må avlive den.

Usikker på om du knekker nakken på så små fisk eller moser dem... Unskyld orforådet

Ser ut som den lider .. Den ligger mest på bunn.. Eller så driver den å surrer i strømmen av pumpa...

Skrevet

Om den ikke er kjempesvær ville jeg kokt opp vann og sluppet den kjapt oppi der, da dør den fort. Alternativt kan du kakke den med noe hardt (men da må du være sikker på at du tør slå så hardt at den dør).

  • 5 months later...
Skrevet

Uff da :)

Har jeg opplevd en gang også. Min var mest på bunnen, så den ikke hadde det bra.

Jeg tok livet av den, ikke mye gøy, men må man, så må man. Jeg valgte kakke med noe hardt.

Skrevet

Høres ut som on du har fått gjellemark i karet ditt så få den fisken ut derfra så fort som f... Kok opp litt vann og slipp den nedi, da dør den momentant, og kast den i søpla - ikke i toalettet!

Slamsugbunnen godt (gjellemark legger egg), ta noen små og hyppige vannbytter en ukes tid fremoover og hold et godt øye med resten av fiskene.

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...