Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal gi bort kattunger!


TollerRetriver

Recommended Posts

Skrevet

Når vi får kattunger og kattungene begynner å bli klare for et nytt hjem pleier vi å lage en plakat og henge den på butikker.

Nå vet jeg ikke hva som skal stå på denne plakaten.

Noen forslag? ^_^

Skrevet

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå.

Det er alt jeg kommer på i farten

Skrevet

Hadde jeg vært deg ville jeg gjort som Only Blondie:

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå + e-post adresse for dem som syntes det er billigere :P

Skrevet

bilder, bilder og mer bilder. folk kan ikke få nok . og hvis du er grundig å beskriver mye virker man mye mer seriøs enn om man bare skriver" kattunger 8 uker gis bort og telefon nummer. "

Skrevet

Jeg ville brukt MYE bilder. Og ikke for mye tekst. Folk gidder som regel ikke stå å lese i flere timer :) . Litt overdrevent da men ;).. Jeg gidder i alle fall ikke det.

Skriv antall kattunger, hvortid dem er født, Telefonnummer, hvor du bor...

Tips: Bruk store bokstaver og sterke fine farger. På den måten legger folk merke til plakaten ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

hei.

hadde jeg vært deg hadde jeg kastrert katten min. det er altfor mange ønskede kattunger i verden. og hva har du tenkt å gjøre med kattungene hvis de ikke finner hjem?

også burde du ta minst 300 kr. for hver kattunge. da komemr de i det minste ikke til hvem som helst, men heller til noen som mener en katt er verdt 300 kr.

men det burde stå alder, kjønn, rase, farger, telefon nummer, foreldre, hvor gamle foreldrene er ++.

men husk at kattunger må være minst 12-14 uekr før de kan forlate moren og søsknene sine da! :)

MT

Skrevet

Den perfekte annonse når du vil gi bort/selge katt:

"5 kattunger gis bort/selges. 1 stygg og 4 søte."

Trenger ikke mer enn det.

Gjett hvem de vil ha... :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...