Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal gi bort kattunger!


TollerRetriver

Recommended Posts

Skrevet

Når vi får kattunger og kattungene begynner å bli klare for et nytt hjem pleier vi å lage en plakat og henge den på butikker.

Nå vet jeg ikke hva som skal stå på denne plakaten.

Noen forslag? ^_^

Skrevet

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå.

Det er alt jeg kommer på i farten

Skrevet

Hadde jeg vært deg ville jeg gjort som Only Blondie:

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå + e-post adresse for dem som syntes det er billigere :P

Skrevet

bilder, bilder og mer bilder. folk kan ikke få nok . og hvis du er grundig å beskriver mye virker man mye mer seriøs enn om man bare skriver" kattunger 8 uker gis bort og telefon nummer. "

Skrevet

Jeg ville brukt MYE bilder. Og ikke for mye tekst. Folk gidder som regel ikke stå å lese i flere timer :) . Litt overdrevent da men ;).. Jeg gidder i alle fall ikke det.

Skriv antall kattunger, hvortid dem er født, Telefonnummer, hvor du bor...

Tips: Bruk store bokstaver og sterke fine farger. På den måten legger folk merke til plakaten ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

hei.

hadde jeg vært deg hadde jeg kastrert katten min. det er altfor mange ønskede kattunger i verden. og hva har du tenkt å gjøre med kattungene hvis de ikke finner hjem?

også burde du ta minst 300 kr. for hver kattunge. da komemr de i det minste ikke til hvem som helst, men heller til noen som mener en katt er verdt 300 kr.

men det burde stå alder, kjønn, rase, farger, telefon nummer, foreldre, hvor gamle foreldrene er ++.

men husk at kattunger må være minst 12-14 uekr før de kan forlate moren og søsknene sine da! :)

MT

Skrevet

Den perfekte annonse når du vil gi bort/selge katt:

"5 kattunger gis bort/selges. 1 stygg og 4 søte."

Trenger ikke mer enn det.

Gjett hvem de vil ha... :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...