Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal gi bort kattunger!


TollerRetriver

Recommended Posts

Skrevet

Når vi får kattunger og kattungene begynner å bli klare for et nytt hjem pleier vi å lage en plakat og henge den på butikker.

Nå vet jeg ikke hva som skal stå på denne plakaten.

Noen forslag? ^_^

Skrevet

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå.

Det er alt jeg kommer på i farten

Skrevet

Hadde jeg vært deg ville jeg gjort som Only Blondie:

Alder, farge (gjærne bilde også), antall, kjønn, temramanget til Mor og Far, rase, hvor de kan hente dem, telefon som de kan ringe å bestille.

Hvordan kattungene sin oppførsel har vært til nå + e-post adresse for dem som syntes det er billigere :P

Skrevet

bilder, bilder og mer bilder. folk kan ikke få nok . og hvis du er grundig å beskriver mye virker man mye mer seriøs enn om man bare skriver" kattunger 8 uker gis bort og telefon nummer. "

Skrevet

Jeg ville brukt MYE bilder. Og ikke for mye tekst. Folk gidder som regel ikke stå å lese i flere timer :) . Litt overdrevent da men ;).. Jeg gidder i alle fall ikke det.

Skriv antall kattunger, hvortid dem er født, Telefonnummer, hvor du bor...

Tips: Bruk store bokstaver og sterke fine farger. På den måten legger folk merke til plakaten ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

hei.

hadde jeg vært deg hadde jeg kastrert katten min. det er altfor mange ønskede kattunger i verden. og hva har du tenkt å gjøre med kattungene hvis de ikke finner hjem?

også burde du ta minst 300 kr. for hver kattunge. da komemr de i det minste ikke til hvem som helst, men heller til noen som mener en katt er verdt 300 kr.

men det burde stå alder, kjønn, rase, farger, telefon nummer, foreldre, hvor gamle foreldrene er ++.

men husk at kattunger må være minst 12-14 uekr før de kan forlate moren og søsknene sine da! :)

MT

Skrevet

Den perfekte annonse når du vil gi bort/selge katt:

"5 kattunger gis bort/selges. 1 stygg og 4 søte."

Trenger ikke mer enn det.

Gjett hvem de vil ha... :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...