Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kasper, hunden jeg passet et par ganger i fjor. Men nå er han solgt og jeg savner han.

zuigwk.jpg

Men jeg er glad jeg ble kjent med han i hvertfall, hadde det ikke vært for Kasper hadde jeg ikke hatt et godt øye til rottweileren. :)

Bare lurer litt, hvordan er rottweilerene i agility? Og ellers, er de lettlærte?

Skrevet
post-596-1170594191_thumb.jpg

Her er et utrolig fint bilde av rottisen Xato fra jeppekroken kennel!

Nå yter ikke akkurat det her Xato noen rettferd i min formening. for her ser han skrudd sammen ut av to hunder, det kan jeg være enig i... alle har vel en dårlig bildedag? :lol:

*hviske at dette er ikke utstillingsbilde*

staa.jpg

Vakre Weilerott's Hermine :ahappy:

071.JPG

376.JPG

DSC_2408.JPG

DSC_2472.JPG

Skrevet
Bare lurer litt, hvordan er rottweilerene i agility? Og ellers, er de lettlærte?

En Rottweiler er ikke en elite-agilityhund, og så vidt meg bekjent er det heller ingen som konkurrerer med rottis i agility. De er ofte litt for tunge/trege til å komme oppimot feks border collie i fart og smidighet. Men det betyr derimot ikke at de ikke kan drive med agility. Min hund elsker å hoppe og forsere ulike typer hinder, så vi tenker å melde oss på agilitykurs litt for gøy. Allikevel er rottisen sprekre enn mange tror og om de er godt fysisk trent er de veldig utholdene.

Rottweileren er en utrolig lettlært rase, det er i alle fall min oppfatning angående min egen hund og andre eksemplarer av rasen jeg har møtt. Det er en bruksrase og den elsker å arbeide for eieren sin :-) Trening er det gøyeste Bea vet, da får hun jo godbiter eller leke for å utøve de enkleste øvelser, virker det som hun tenker :ahappy:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

Nå yter ikke akkurat det her Xato noen rettferd i min formening. for her ser han skrudd sammen ut av to hunder, det kan jeg være enig i... alle har vel en dårlig bildedag? :whistle:

*hviske at dette er ikke utstillingsbilde*

staa.jpg

Vakre Weilerott's Hermine :hmm:

Sånn til forretningsorden, bildet ovenfor er min hund: BH AB KORAD Meine Rottis Amanda (Medusa) datter av Xato Van Het Polderbos. En flott showliner med medium bruksegenskaper. Eksteriørmessis er hun tilnærmet perfekt i forhold til rasestandarden, bortsett fra at hun er litt sotet i ansiktet. På bildet her er hun vel 2.5år, men nå som hun snart er 4år har hun fått enda mer tyngde og bredde som selvfølgelig ville gjort seg svært godt i venstresvingene. Fantastisk gemytt, eier ikke skarphet og et ikke eksisterende forsvar. Fantastisk familiehund med andre ord.

medusa_bøkeskogen2.jpg

Nok ett bilde av Medusa.

Har nå skaffet meg hund nummer 2. Knertebo´s Optimal Frank O´Fido (FRANK) som er under utdanning som militær tjenestehund.

frank_the_tank.jpg

Frank er etter:

Dt. Cham VDH, Int. Champ. Deutscher Meister VPG 2009, VPG III, IPO III, BH, AD gekört bis EzA ETY VOM HERRENHOLZ

8dccad45c3cf60edffff82cbac144226.jpg

YouTube video fra DM i IPO 2009 med 98 poeng i Gruppe-C My link

og

S VCH AB AD B BH KORAD SL1 RRP1 Knertebo´s Fancy

fancy.5.jpg

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Jag har også blitt med Rottweiler :lol: For to uker siden flyttet Knertebo's Palmas inn her

31498057.jpg

31497961.jpg

Planen er at vi i første hånd skal konkurrere i lydighet og bruks med ham

Skrevet

Rottweileren Molly er 4/5 år og kommer fra RSPCA i England

Hun ble omplassert pga epilepsi.

IMG_5828.jpg

IMG_5759.jpg

Planen er at hun skal leve livet, lære å gå spor, og drive litt hobby-lydighet

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Skrevet

Legger ut bilde av "Nye" rottweilern min. BH Nuch Kimura's Kazakstan. En Utstillings OG bruks hund!

2011-08-08140627.jpg

035.jpg

028.jpg

Og til slutt, et bilde av begge mine. Nuch NV-09 Kimura's Galaxy og BH Nuch Kimura's Kazakstan. Fantsstiske hunder som er og blir brukt til ALT :D

989.jpg

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Den meget vakre og snille rottisfrøkna vår Zandra! Hun kommer fra Kennel Bernweiler,

og heter Bernweiler's Ånden i flasken. Nå 6 år, og vi holder på å trene mot bronsemerket

i lydighet, og det går særdeles bra! Ei flott og fin frøken, er paret med Heiza's Akiles-Angel

og venter valper om ca 5 uker.

i50554072._szw1280h1280_.jpg

i50554075._szw1280h1280_.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...