Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Haugesund?


Recommended Posts

Skrevet

Vi begynner å bli noen medlemmer fra Haugesund nå. Jeg vet at det er en del som har valper, og i hvert fall jeg trenger at Extra får møte andre valper enn maller og Schäfere. Er det noen som har lyst å være med på et treff 18. mai? Evt 19. mai? :)

Skrevet
Vi begynner å bli noen medlemmer fra Haugesund nå. Jeg vet at det er en del som har valper, og i hvert fall jeg trenger at Extra får møte andre valper enn maller og Schäfere. Er det noen som har lyst å være med på et treff 18. mai? Evt 19. mai? :)

Jaaaaa! Jeg og Prada blir med.

Skrevet

Jeg er ikke så veldig kjent i Haugesund (utrolig nok). Men det bør være en plass hvor vi kan slippe de løs. Helst en plass hvor det ikke er 100 andre folk :)

Er vi enig om datoen 18 mai? :)

Skrevet

Samme for meg hvilken dag. Hehe...

Pleier det være mye folk på Årabrot? Der er jo inngjert...

Skrevet
Samme for meg hvilken dag. Hehe...

Pleier det være mye folk på Årabrot? Der er jo inngjert...

Da må vi ha nøkkel, og det har jeg ikke lengre <_<

Skrevet

Det kan jeg sikkert. Om det ikke er for tidlig? Skal sove på landet. Om vi får låne årabrot så hadde jo det vært supert da! :) Eller kanskje jeg kan ringe å høre med barnehagen her og vi kan få låne området. Samme for meg. :)

Skrevet

Jeg er ikke kjempe avhengig av at det ikke er inngjerdet, bare det ikke er nær en vei, og en plass det er masse folk :)

Skrevet

Det er en barnehage nedenfor stallen også, men jeg aner ikke om det re lov å slippe hunder der. Sannsynligvis ikke.

Kunne jo kanskje ruslet litt rundt nede ved Haraldstøtta? Er ikke inngjært, men vi kan tusle rundt nede på campingplassen? Er vel sikkert ikke så mye folk der nå anyway...

Skrevet

Hva med sollands barnehagen? Den er ikke langt fra stallen og har masse plass å løpe på. Ellers så kan vi jo gå bak solland, der er det få som går. :) Jeg kan ringe å spør om vi kan få bruke området om dere vil. Er egentlig det samme for meg da. Men der med haraldsstøtta så er det jo litt masse folk er det ikke? Har ikke vært der på mange år. :P

Skrevet
Hva med sollands barnehagen? Den er ikke langt fra stallen og har masse plass å løpe på. Ellers så kan vi jo gå bak solland, der er det få som går. :) Jeg kan ringe å spør om vi kan få bruke området om dere vil. Er egentlig det samme for meg da. Men der med haraldsstøtta så er det jo litt masse folk er det ikke? Har ikke vært der på mange år. :P

Er det den som ligger ved foten av kattanakbakken? Hadde jo vært supert om vi hadde fått lov til å lånt barnehage ja.

Skrevet

Det går helt fint for meg :) Men jeg har ikke peiling på hvor dere snakker om :rolleyes: (Høres sikkert ut som om jeg aldri har vært utenfor Kolnes sine grenser :P ).

Skrevet

Hihi, jeg er ikke så godt kjent i Haugesund selv jeg! Å jeg bor på Bleikmyr/Katanak! Den barnehagen vi snakker om er rett vedsiden av Djupadalen! :)

Skrevet
Det går helt fint for meg :) Men jeg har ikke peiling på hvor dere snakker om :rolleyes: (Høres sikkert ut som om jeg aldri har vært utenfor Kolnes sine grenser :P ).

Har du det da? *Fnis*

Skrevet

Hihi, flott! Jo flere jo bedre! Men håper vi kan være på ett insperret område. Abby er som de fleste tibber å nekter å gå mer enn 5 meter i bånd! :D Øver hver dag, men det er ikke noe moro! :D

Skrevet

Extra har skadet foten sin i dag, og må være i ro noen dager. Så vi kan ikke være med allikevel. Vi vil være med neste gang, håper hun blir fort bra :)

Skrevet
Extra har skadet foten sin i dag, og må være i ro noen dager. Så vi kan ikke være med allikevel. Vi vil være med neste gang, håper hun blir fort bra :hmm:

Håper det går fint med henne! :hmm: Du kommer vel på utstillingen neste helg så da får jeg jo se henne! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...