Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp og oppkast/løs avførin


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt valpen hjemme i 3 dager nå,hun har vært ordenlig løs i magen siden dag en(ikke helt diare)i går begynte hun og å kaste opp,3 ganger.Hun har heller ikke ville spise kveldsmaten i dag,ellers er hun i god form leker å løper.Jeg har prøvd å ringe oppdretter men han er vel drit lei av maset mitt så han tar ikke tlfen :)

Jeg blir ordentlig stressa av dette,å lurer nå på hva dette kan være,noen tips?

ville dere ha venta litt å sett hva som skjedde,i så fall hvor lenge?

ville dere ha foret med ris og fisk/kylling i noen dager?

Skrevet

Gammel er valpen? Skal ikke den ha vaksine snart? Jeg ville dratt til veterinæren en tur hvis det ikke blir bedre om et par dager. Er ikke bra for små valper å ha diarè og ikke få i seg all næringa de trenger. Men det er meg... Jeg er hønemor! :)

Skrevet

Pass på at hun drikker iallfall, en så liten kropp blir lett dehydrert av diare. Ellers synes jeg det høres helt sprøtt ut hvis oppdretteren ikke tar telefonen når du nettopp har fått valp derfra!

Det tryggeste er vel å ta en telefon til veterinær og spørre.

Skrevet
Pass på at hun drikker iallfall, en så liten kropp blir lett dehydrert av diare. Ellers synes jeg det høres helt sprøtt ut hvis oppdretteren ikke tar telefonen når du nettopp har fått valp derfra!

Det tryggeste er vel å ta en telefon til veterinær og spørre.

Nå må jeg føye til at oppdretter har vært utrolig hjelpsom å han har tatt alle di 100 tlfene jeg har ringt ,at han ikke tok tlf kan nok bare være at han har ett liv utenom å svare på tlfer fra hysteriske valpe kjøper :) han ringte opp igjen dagen etter på...å hunden er nå frisk og :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...