Gå til innhold
Hundesonen.no

Shettisen vår avlives nå


Mirai

Recommended Posts

Pga den ***** jentungen som ikke har fjernet hesten sin enda.

Hun kom hit, mamma var inne og ei venninne av mamma kom gående rundt hjørnet og så at hun andre eiere drev og giret opp hestene. Kaldblodsene begynte å løpe rundt, noe de aldri har gjort før. De er to rolige hester og det eneste de ønsker er kontakt og å se hva som skjer. Så hadde de løpt mot shettisen, den ene hoppa løp til siden mens den andre løp på han og hoppet halvveis inn i han. Da hadde det kommet lyd fra beinet hans. Så vi ringte veterinærer og niesa til stefaren min kom for å se, det er henne vi bruker til vanlig. Og hun sa det var et klart brudd, hun kunne kjenne med hendene at det knapp inni der og kunne bevege det fra side til side. Stakkars shettisen stod bare der og svetten rant av hele kroppen hans og dryppet :ahappy:

Så hun sa at hun var 99% sikker på at det ikke var noe å gjøre, men hun ringte hesteklinikken på Bjerke (lettere å komme gjennom der enn på høgskolen, men det er samme greiene). Og de sa at et sånt brudd er ikke mulig å operere på en hest, de har ikke utstyr til det. Uansett ville det være en stor påkjenning og det er få som hadde klart rekonvalesensen. Så de kunne ikke gjøre noe med det. Beinet hans bare hang slapt ned og han var tydelig sliten av å holde seg oppe på de tre andre. Han fikk beroligende og litt bedøvende.

Så nå ble nødslakt ringt for ca litt under en time siden. Noen flere hestefolk og venninner av mamma er der nå, så de skal ta de to andre hestene på andre siden av huset mens shettisen blir skutt. Så blir han tatt med vekk.

Stakkars lille hesten som bare er herlig ;) Fortjente virkelig ikke noe slikt, ikke var han gammel heller! Var så vidt jeg ikke gikk bort til hun andre eieren og smalt til henne i trynet, det hadde vært fint. Hun stod bare og holdt hesten sin og fant tydeligvis at hun skulle børste den for første gang på 1 mnd eller noe slikt.

Nå er han kanskje død, jeg orker ikke gå ut og se. Neste gang jeg ser ut på jordet der er det en liten ponni mindre :ahappy:

070410014.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde pælmet ut både jenta og hesten på sekundet! De hadde ikke fått stått en time til i min stall! Fy pokker! Sånne uansvarlige folk som det der er ikke verd en spiseskje hesteskit engang!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei.. det er jo det man har mest lyst til å gjøre. Men vi har ingen rettigheter, vi har snakket med politiet og Mattilsynet har vært hos oss.

Vi har jo ikke samvittighet til å bare slippe ut hesten heller :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Å herregud! :'( Jeg gråt når jeg leste det!

f*en, du skulle bare gått til hu sjelt hu ut, klappa til hu, og bedd hu komme seg unna på 24 timer.

Sorry at jeg drar opp denne tråden fra i fjor, du har sikkert kommet over det. Undskyld.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...