Gå til innhold
Hundesonen.no

Idag henter jeg daisy!


linniogamy

Recommended Posts

  • Svar 66
  • Created
  • Siste svar
jeg er fortsatt like spent på hvilken som blir din

Gleder meg på dine vegne...

Hvis du er spent, hva tror du jeg er da :twitch:

Åh,spent!

Gleder meg til å møte deg,Nova og Daisy når hun har kommet hjem!

:P

Gratulerer! Så søte "Alle" får valp nå jo

Takk...

Utrolig mange som får seg valp nå :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Kjempesøte, gratulerer med snart valp :)

Er forresten enig i kommentaren oppi her om at alle får seg valp for tiden, blir misunnelig her... For min del blir det ingen valp før til høsten. Prøver hardt å smøre meg med tålmodighet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er det usikkert hvem jeg skal ha :)

den tipen jeg engentlig skulle ha ser ikke til og utvikle seg "normalt". Hun har meget kort nakke + at hun er gasnke lang.

Dem har en annen tispe, men hun er veldig hvit.

Oppdretteren skal hjelpe meg og plukke ut. De har mye mer peiling på dette enn meg :rolleyes:

http://www.lilfire.net/toteia/images/tispe1.jpg

Det er tispa jeg tror jeg skal ha nå. På bildet er hun bare 2 uker gammel da.

Får nye stå bilder idag eller imorgen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...