Gå til innhold
Hundesonen.no

Din store stjerne?


Guest Maritus

Recommended Posts

Hmm.. Jeg har mange stjerner på forskjellige områder.. Jeg beundrer Silje her inne fordi hun alltid er så støttende, vennlig, supersøt og trygg på seg selv.. Jeg beundrer mamma, som har leddgikt, men som er SÅ tøff og dro til Florida for å lære å hoppe i fallskjerm. Jeg beundrer Tiesto og Armin van Buuren fordi de lager helt fantastisk musikk, og jeg beundrer Tyra Banks. Når det kommer til hundeverden er det helt klart Merete med Brakar!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ingen store stjerner egentlig.

Men jeg beundrer mamma fordi hun er så rettferdig, forståelsesfull, fleksibel og snill. Og fordi hun aldri har blitt sint eller grinete fordi jeg har gjort noe dumt. Og fordi hun har så god humor. Og fordi hun (og pappa da) har gitt meg gode verdier og synspunkter. Og fordi hun er så flink til så utrolig mye forskjellig. Og fordi hun har evnen til å gjøre narr av FRPs politikk, men samtidig veit hvor grensa går og at man ikke kan dømme personer bare utifra hva de mener. Og hun forstår hva jeg mener, og hun er så støttende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh.. Beyoncè! No doubt altså. Den dama er så sinnsykt rå! :o

- Nicolai Cleve Broch

- Dagfinn Lyngbø

- Pernille Sørensen

- Thomas Gjertsen

- Per Ciljan Skjelbred

- og resten av Rosenborg daa

når også langt opp på lista :)

Blant hundemennesker er det mange av instruktørene på Oslo Hundeskole. Ufattelig dyktige og sympatiske folk :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg glemte: Knut Nærum.

Geniale meninger, genial humor, genial mann.

Må si meg enig med den,selvom jeg ikke akkurat ser på fyren som min "stjerne",så er han definitivt veldig stilig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Moren min: Så god og snill, så støttende, aldri sur, tar alt med et smil, hjelpsom da det gjelder Mike, selv om han netopp markerte på sofaen hennes, jaja, han måtte vel på do da sier hun da :o

Samboern min: Holder alltid ut uansett hvordan humør jeg er i, en god støtte, og han er flink med Mike.

Mike: Større stjerne skal jeg lete lenge etter for å finne, alltid glad, halen går som en propel, Tilgir alt, er der alltid for meg uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har liksom ingen som "popper" opp men mamma er en av dem, av mange grunner.

Av stjerner er det Tyra Banks og Twiggy. Begge fordi at de har overlevd et rått miljø med stil, og som alltid har vært seg selv. Uten å være redd for å være utadisjonell

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vel ingen jeg ser på som STJERNE ...

Men jeg har folk jeg virkelig ser opp til,og som jeg er evig glad i liksom..

Først...

Bestemor: Ettersom jeg, i store deler av min ungdomstid, IKKE gikk overens med mamma (grunnet; hun satt grenser) Så var det min kjære bestemor( Pappa`s mamma) som så&si forsørget meg !

Hun kjøpte skolebøker til GK til meg, alt jeg trengte av utstyr, handlet maten min,røyken min, bind, medisiner,legetimer, ALT++

Jeg bodde alene i pappas leilighet, men hun var ALLTID der.. Uansett :o

Jeg er så ufattelig glad i henne..Og har skjønt i ettertid at det var feil og "utnytte" at hun var så snill..

Da jeg pratet med henne sist, gråt jeg som en unge i tlf, og sa: Jamen mor..jeg skjønner det jeg også nå..At det var feil... Da sa hun: Ikke si det,Linn..For om det så er mine siste ord,så hjalp jeg deg fordi JEG ville det..Og hvem ellers skulle du gått til??

Hun er en ufattelig fantastisk bestemor,og jeg er utroliig glad i henne :)

Ser virkelig opp til henne..<3

Typen Min: Ååh..Igjennom mine angstanfall, krangler med foreldre, PMS dager :o

Du har ALDRI viket unna meg..Og det setter jeg såå utroliig pris på..

Jeg sliter fortsatt med mitt,men du har fått meg mye tryggere på meg selv..

Jeg tør å gå i singlet/topp..Før gikk jeg i collegegensere hele året..;P

Jeg sier meningene mine,og deler erfaringer..

Jeg har blitt mange erfaringer rikere etter jeg traff deg,og tilogmed lært meg å bruke penger fornuftig.. :o

Er det noe kan jeg ALLTID komme til deg..

Du kommer hjem fra jobb om jeg er syk(Angst)..

Du reiser 2timer før dagen er slutt for å komme hjem til meg..

Jeg vet seriøst ikke hva jeg skulle gjort uten deg.. Du er den beste i hele verden, gutten min :o

Jeg er skikkelig stolt av deg,og ser virkelig opp til deg !

MammaMii: Den snille mamman min.. Som ga meg kjeft for å ikke ta med lillebrodern te venna mine..

Hu som to fra meg mobilen min når hun fant ut at jeg "chattet"..

Tok mobilen min fordi jeg alltid ringte pappa om du var "ekkel"..

Du kjefta,og løp etter meg opp trappene... Dro meg i håret,og satte deg VIRKELIG respekt hos meg..

Jeg var lenge redd deg..

Du satte hengelås på skapene fordi jeg "stjal" noen kr...

Men jeg skrudde opp hengelåsen..

Jeg dreit meg ihvertfall ut da du var tidlig ferdig på jobb,og kom hjem å fant meg chattene på TV.. :P

Kjeft,Kjeft og atter Kjeft...

Det er det jeg husker..

Og "Hu som dro til syden uten eldste dattera si"... Makan te "kjerring".. :P

Men jeg skjønner hvorfor du alltid har vært som du er..(Streng)

Hadde det ikke vært forde hadde jeg oppført meg tulling ennå..

Jeg har nå lært meg å sette mer pris på ting du har gjort for meg..

Og jeg er utroliig glad i deg... :D

Du er den beste mamman jeg kunne fått..

Setter grenser,og sørger virkelig for at vi skjønner hva som er riktig og galt..

Det ekke dårlig det..

Og jeg skjønner at ting du gjorde ikke var for å være slem...

Men du satte grenser for oss.. Og det gjorde ikke pappa..

Men takket være deg så, vet jeg å verdsette det som er riktig :D

Tusen takk, MammaMii <3

Pappa`nMiin: Eneste jeg kan si.. Du er ALLTID der for meg..

Vi har ALDRI krangla...Og jeg er utroliig glad i deg <3

Ser opp til dere alle sammen <3

Av TV-stjerner så beundrer jeg virkelig: Dr.Phil, Oprah Winfrey, og...

Jeg DIGGER "Løvebakken" gjengen...

Pernille Sørensen er RÅ ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jonna - uten tvil, vet ikke hva jeg hadde gjort uten henne! Hun har lært meg så mye!

Mamma - fordi hun er så tøff og har kommet seg igjennom brystkreft i en alder av 40 år

Besteforeldrene mine - fordi de er så ufattelig snille og alltid er der for meg

Tante Hege - Alltid kul, tar meg med til London på shopping!

Kjendiser så blir det vel Oprah og Sophia Bush + David Beckham! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jennifer Aniston digger jeg litt. Ho er liksom ikke veldig stor osv for meg, men jeg digger henne pga at hun ikke er som alle andre kjendisene, og hu bryr seg om alt og alle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jennifer Aniston digger jeg litt. Ho er liksom ikke veldig stor osv for meg, men jeg digger henne pga at hun ikke er som alle andre kjendisene, og hu bryr seg om alt og alle.

det var skummelt. For jeg tenker akkurat det samme.

Alltid syntes at ho virker så jordnær, og ordentlig av seg :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...