Gå til innhold
Hundesonen.no

Java


Marianne&Java

Recommended Posts

  • Svar 142
  • Created
  • Siste svar

SÅÅÅÅÅ nydelig vesle Java er, Gratulerer med verdens nydeligste lillt jente Marianne (og gratulerer som storesøster Rikke, du er nydelig du også :icon_redface: ) Får la vesle Java vokse litt før hun møter Theodor da, han har plutselig blitt så veldig klønete/barnselig/valpete igjen, deiser labbene i bakken og løfter dem unødvendig høyt når han går/løper for tiden *ler* tror nesten han prøver å gjøre seg til litt :) er nesten som om jeg har fått valpetiden i retur her *hi hi* men det er nok bare en fase han skal igjennom, så er nok over snart :)

Du får kose deg med vesla, så sees vi vel om ikke så altfor lenge ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk alle sammen! :P Kjempekoselig å høre altså!

SÅÅÅÅÅ nydelig vesle Java er, Gratulerer med verdens nydeligste lillt jente Marianne (og gratulerer som storesøster Rikke, du er nydelig du også :P ) Får la vesle Java vokse litt før hun møter Theodor da, han har plutselig blitt så veldig klønete/barnselig/valpete igjen, deiser labbene i bakken og løfter dem unødvendig høyt når han går/løper for tiden *ler* tror nesten han prøver å gjøre seg til litt :P er nesten som om jeg har fått valpetiden i retur her *hi hi* men det er nok bare en fase han skal igjennom, så er nok over snart ;)

Du får kose deg med vesla, så sees vi vel om ikke så altfor lenge :P

Hihi! Skal ikke være greit med sånne pøbler vettu! :P Men lille Java vokser fort, så de må jo treffes etterhvert da!

Jeg har liksom aldri synes at pudler har vært noe å se på, men fyyyy søren så søt denne valpen her var! :P :P :D

Naah! Sånt er så koselig å høre altså! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Litt lenge siden jeg har skrevet noe her! Java har jo vokst en del, og blitt en nydelig liten puddelfrøken ;)

Vi hadde en del problemer med diarè den første måneden, men det har gått over nå! Hun er en tøff og selvsikker valp, med masse energi. Vi har gått valpekurs og hun er utrolig lærevillig. Kjempemoro!

Da jeg fikk henne var hun ca like stor som Rikke, litt mindre faktisk. Nå er hun MYE større. Ganske morsomt å se syns jeg.

Java blir 4 mnd til mandagen ;)

Vakre puddeljenta

Java og Molin

Fortsatt ganske stor størrelseforskjell, men hun drar innpå :)

Deilig å løpe :)

Lykkelig jente

Nydelig stil :D

Er forresten goJJo som har tatt bildene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...