Gå til innhold
Hundesonen.no

Donny- Border Collie


Henriette

Recommended Posts

Finner ikke gamle tråden om donny, så om moderatorene finner den, så kan de slette den :icon_confused:

Donny er en god gutt av en Border på 3 år :icon_redface:

Trener og konkurerer i agility og trener gjeting :ahappy:

Ellers er Donny en prins hele dagen, kan vere litt masete men man venner seg til det :P

3 øverste bildene er tatt av Mini her inne :lol:

hopp12.jpg

hopp11.jpg

hopp10.jpg

Donny fotomodell:

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_2001.jpg

Han ER bare vakker:

IMG_2002.jpg

Sjønningen

IMG_1734.jpg

Isbading ja

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_1751.jpg

Donny har vert i Geiranger :P

DSC02351.jpg

Donny vil lure folk med å si han kom i slakter forpakning :P

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/DSC03344.jpg

et bilde sier mer en 1000 ord

DSC03517.jpg

Flinke gutten

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/S5022917.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er bare så lekker! Jeg liker også langhår best, men hvis alle var som Donny kunne jeg nok vurdert å bytte "fil" :icon_confused: Han er bare knallflott.. Det varmer også mitt BC-hjerte at du gjeter med han, går gjetingen bra?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er bare så lekker! Jeg liker også langhår best, men hvis alle var som Donny kunne jeg nok vurdert å bytte "fil" :) Han er bare knallflott.. Det varmer også mitt BC-hjerte at du gjeter med han, går gjetingen bra?

Gjetinga går supert, så om jeg får trent mere en jeg gjør nå så blir det gjeterprøve i løpet av året :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var å kikket på valper igår :)

Helledussan så sjønne...

Fikk ikke så mange fine bilder, men noen ble greie da

Jeg vil oooooop

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_2198.jpg

Lille tøffingen med nesten ikke hvit, hea akkurat de samme tegningene som donny :)

Tror han kan bli lik donnen

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_2202.jpg

søte da

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_2197.jpg

Og den siste, en rolig liten som satt med deet blikket å så på oss

naaaw.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Lenge siden jeg har oppdatert donny sin tråd.

Han er like helig å strålende som før, han er den perfekte gentleman :P

IMG_2766.jpgSøten

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don.../IMG_2559-1.jpg

Kommer mammsen :P

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_2754.jpg

IMG_3037.jpg

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_3048.jpg

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_3071.jpg

Her var noen nye bilder fra oss:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag har jeg vert på viderg¨ående kurs i gjeting, der vgikk 2 ganger med hver ekviasje, 1 runden min gikk helt ræva følte jeg, ikke fikk vi noe serli kontakt og begge var daffe... men før runde 2 satt jeg og tenkte at jeg skule ikke byry mej omm annet en meg, hund sau og instruktør(bruker alltid å gå å tenke på hvor jeg trakker). Åvettu meg hva, vi gikk en KNALL runde :) Følte for en gang skyl at jeg hadde kontroll over både hund og sau. Jeg gikk bare å gliste fra øre til øre, selv om jeg traka over, en sau dro opp "knappebuksen" jeg hadde på. det var slik en deilig følelse å ha kontroll, å se at det gikk bra :D

For dere som vet litt om gjeting så trente vi, driving til, driving fra, ligg(som han har rota med i det siste) utsending og skjerming.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...