Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel/Hundepensjonat i Oslo-området


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Vi skulle egentlig til Frakrike i sommer, men så må stefaren min jobbe med en spillefilm i sommer så plutselig kom den turen om to uker! :shocked:

Jeg trenger desperat hjelp! Jeg må betale selv, så det kan ikke være så dyrt :) Og ikke for langt unna Oslo, for da får jeg ikke satt fra meg Phoebe (pga. en litt lat mor :) ) Førstevalget er egentlig Hundens Ferie, men siden de bare har i sommerferien blir jeg nødt til å finne en annen løsning :)

HJÆLP!

Skrevet

Mamma har vært og snakket med de som jobber der og det har jeg også:) Det virker veldig bra der=) du kan jo sende en mail til de, det gjorde jeg og jeg skal sette Turbo dit når vi skal bort;)

Skrevet

Ja, det er jo Drøbak da...men det er verdt kjøretiden ut dit! Hundens ve og vel betyr tusen ganger mer enn de 20 min det tar å kjøre fra Oslo...Og jeg betaler heller evt litt ekstra for å føle meg trygg på at hunden ikke mistrives i den tiden jeg er borte.

Skrevet
Er ikke hundens ferie BcAmira sin? eller er jeg på bærtur? Send henne PM og hør da vel..

Har snakket med henne tidligere :)

Nå ser det ut til at Tine kan passe, det er jo supert! :) Takk Tine! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...