Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel/Hundepensjonat i Oslo-området


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Vi skulle egentlig til Frakrike i sommer, men så må stefaren min jobbe med en spillefilm i sommer så plutselig kom den turen om to uker! :shocked:

Jeg trenger desperat hjelp! Jeg må betale selv, så det kan ikke være så dyrt :) Og ikke for langt unna Oslo, for da får jeg ikke satt fra meg Phoebe (pga. en litt lat mor :) ) Førstevalget er egentlig Hundens Ferie, men siden de bare har i sommerferien blir jeg nødt til å finne en annen løsning :)

HJÆLP!

Skrevet

Mamma har vært og snakket med de som jobber der og det har jeg også:) Det virker veldig bra der=) du kan jo sende en mail til de, det gjorde jeg og jeg skal sette Turbo dit når vi skal bort;)

Skrevet

Ja, det er jo Drøbak da...men det er verdt kjøretiden ut dit! Hundens ve og vel betyr tusen ganger mer enn de 20 min det tar å kjøre fra Oslo...Og jeg betaler heller evt litt ekstra for å føle meg trygg på at hunden ikke mistrives i den tiden jeg er borte.

Skrevet
Er ikke hundens ferie BcAmira sin? eller er jeg på bærtur? Send henne PM og hør da vel..

Har snakket med henne tidligere :)

Nå ser det ut til at Tine kan passe, det er jo supert! :) Takk Tine! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...