Gå til innhold
Hundesonen.no

Absolute adorable abby


ellish

Recommended Posts

Skrevet

Nå som abby er nesten 5 uker så er det på tide å lage en tråd som bare er Abby sin! :) Er vel ikke så mye å skrive nå før vi har hentet og blitt kjent med henne, men jeg kan jo begynne litt. Abby ble født 11. Mars og kommer til oss tredje eller fjerde Mai, noe som vi gleder oss masse til! Hun bor i Odda sammen med "besteforeldrene" to tanter, mor og 4 kullsøsken!

Her er ett par bilder av henne 4 uker gammel;

post-1800-1176475555_thumb.jpg

Skrevet

Så utrolig søt. Du gleder deg vel nå, og tiden går sakte? Men er jo ikke så lenge til mai da. Lykke til med valpen, og ventetiden. Du må legge ut flere bilder og info utover:)

Det er 1 år siden jeg ventet på valp, det året har gått utrolig fort *mimre*

Skrevet

Ja, tider går utrolig sakte nå ja! Men er bara 19 dager igjen! Skal legge ut flere bilder og mer informasjon når tiden nærmer seg ja! :)

Skrevet

Har fått ett nytt bilde av jenta mi!

post-1800-1176727886_thumb.jpg

17 dager igjen.. :)

Har lest mange valpebøker og kjøpt inn det meste. Så jeg vett ikke helt hva jeg skal finne på de neste 17 dagene nei.. :o

Skrevet

Ja, det var et godt råd! Han skal få ekstra mye kos og ros.. Han er jo gullgutten vår da, det kommer han jo alltid til å være.. :o

Skrevet
Ja, det var et godt råd! Han skal få ekstra mye kos og ros.. Han er jo gullgutten vår da, det kommer han jo alltid til å være.. :o

Ja, nå får gullgutten en lillesøster å passe på. Tenker det blir stor stas!

Skrevet

Hehe, ja det er sant! Håper det går flott, tror nok det gjør det også! :o Tassen er nå så rolig og snill.. Men han blir nok litt lei av maset og lekingen hennes ja! :)

Skrevet
Så gøy! For en gangs skyld tok jeg riktig, syns jeg kjente igjen prinsessa di skjønner du :)

De er bare nusselige (men må innrømme at det er en som skiller seg ut, den nydeligste, Abby :rolleyes: )

Å tusentakk! Det var snilt sagt! :) Synes også hun er den peneste i kullet! Så vi var heldige som var så tidlig ute! :rolleyes:

Skrevet

Tusentakk alle sammen! :ahappy:

Masse flere bilder på: www.piczo.com/gardtibbene :D

Edit:

Fikk ett nytt bilde!

Rareste stillingen :P

Skrevet
Så søt hun var! :icon_confused: Er ikke det en ganske uvanlig farge på tibbe?

Det blir flere og flere svarte tibber i Norge. Etter hva jeg har hørt så er faren hennes den første svarte NUCH hunden i Norge, å han er ikke så gammel. :whistle:

Skrevet

Så herlig hun var :icon_confused: Hvilken oppdretter/kennel kommer hun fra?

Ja, nå kan jeg tenke meg at du gleder deg :whistle: Du må huske å kose deg masse i valpetiden, for den går så alt for fort..

Har prisen på tibber faktisk gått opp til 10.000 kr?

Da jeg kjøpte Chica i 2004, kostet de 8.500 kr.

Skrevet
Så herlig hun var :D Hvilken oppdretter/kennel kommer hun fra?

Ja, nå kan jeg tenke meg at du gleder deg :D Du må huske å kose deg masse i valpetiden, for den går så alt for fort..

Har prisen på tibber faktisk gått opp til 10.000 kr?

Da jeg kjøpte Chica i 2004, kostet de 8.500 kr.

Hannen er fra Hill vaagen's i Stavanger og tispa's familie bor i Odda. Dette er faktisk deres første kull så de har ikke bestemt seg for kennel navn ennda. Men jeg er veldig fornøyd med dem, kunne ikke ha møt trivligere folk enn dem altså, alt skal være perfekt - dette er jo deres første kull. :D

Ja, jeg gleder meg så mye! Er ikke lenge igjen nå nei! Skal kose oss masse i valpetiden. :D

Ja, prisen på tibber har gått opp til 10.000kr nå. Når jeg kjøpte Tassen i 2001 kostet de 6000kr. Så prisen stiger visst hele tiden. :shocked: Menmen, hun er verdt det! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...