Gå til innhold
Hundesonen.no

Martina her


Tinazuvo

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei :P

Jeg er en jente på 12 år, har hatt hund i familien siden jeg var 3 år.

Vokste opp med den beste familiehunden, en rolig og kjempe snill kjempe av en Leonberger. Eneste galne han gjor var at han stjal tutten min og tygget den i stykker <_<

Jeg er lillesøsteren til Rabalder her inne.

Måtte avlive hittehunden min Lucas i går :P Hele nakken hans var komprimert med forkalkninger og så hadde han noe forkalkninger helt bak med halen :)

IMGP5964.jpg

IMGP7104.jpg

Har gått på 3 kurs med Lucas og vi ble ganske flinke, men så begynte han å forandre seg p.g.a smertene i nakken og ryggen.

Har funnet ut at jeg ikke kan leve uten hund så vi har så smått tenkt på hvilken rase vi skal ha om et år.

Tror det blir italiensk mynde, det passer jo fint for jeg er halvt italiensk selv :D

Skrevet

Hei og velkommen! Så leit å høre om Lucas. Det må ha vært en tøff avgjørelse.

Jeg har selv whippet. Selv om whippets og italienere er nokså forskjellige, lar man seg jo sjarmere av begge rasene. Det blir spennende å se hva du ender opp med!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...