Gå til innhold
Hundesonen.no

Martina her


Tinazuvo

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei :P

Jeg er en jente på 12 år, har hatt hund i familien siden jeg var 3 år.

Vokste opp med den beste familiehunden, en rolig og kjempe snill kjempe av en Leonberger. Eneste galne han gjor var at han stjal tutten min og tygget den i stykker <_<

Jeg er lillesøsteren til Rabalder her inne.

Måtte avlive hittehunden min Lucas i går :P Hele nakken hans var komprimert med forkalkninger og så hadde han noe forkalkninger helt bak med halen :)

IMGP5964.jpg

IMGP7104.jpg

Har gått på 3 kurs med Lucas og vi ble ganske flinke, men så begynte han å forandre seg p.g.a smertene i nakken og ryggen.

Har funnet ut at jeg ikke kan leve uten hund så vi har så smått tenkt på hvilken rase vi skal ha om et år.

Tror det blir italiensk mynde, det passer jo fint for jeg er halvt italiensk selv :D

Skrevet

Hei og velkommen! Så leit å høre om Lucas. Det må ha vært en tøff avgjørelse.

Jeg har selv whippet. Selv om whippets og italienere er nokså forskjellige, lar man seg jo sjarmere av begge rasene. Det blir spennende å se hva du ender opp med!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...