Gå til innhold
Hundesonen.no

Martina her


Tinazuvo

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei :P

Jeg er en jente på 12 år, har hatt hund i familien siden jeg var 3 år.

Vokste opp med den beste familiehunden, en rolig og kjempe snill kjempe av en Leonberger. Eneste galne han gjor var at han stjal tutten min og tygget den i stykker <_<

Jeg er lillesøsteren til Rabalder her inne.

Måtte avlive hittehunden min Lucas i går :P Hele nakken hans var komprimert med forkalkninger og så hadde han noe forkalkninger helt bak med halen :)

IMGP5964.jpg

IMGP7104.jpg

Har gått på 3 kurs med Lucas og vi ble ganske flinke, men så begynte han å forandre seg p.g.a smertene i nakken og ryggen.

Har funnet ut at jeg ikke kan leve uten hund så vi har så smått tenkt på hvilken rase vi skal ha om et år.

Tror det blir italiensk mynde, det passer jo fint for jeg er halvt italiensk selv :D

Skrevet

Hei og velkommen! Så leit å høre om Lucas. Det må ha vært en tøff avgjørelse.

Jeg har selv whippet. Selv om whippets og italienere er nokså forskjellige, lar man seg jo sjarmere av begge rasene. Det blir spennende å se hva du ender opp med!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...