Gå til innhold
Hundesonen.no

Treningsgruppe


Heidihj

Recommended Posts

Det hadde vært fin om vi hadde hatt en treningsgruppe her i Drammen. Vi kunne ha møttes en gang i uka, annen hver uke og trent lp og ting vi må trene på. Vi trenger i hvertfall en sånn treningsgruppe som kan pusje oss litt :) Noen som vil være med? Så kan vi prøve å finne en dag alle kan.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 194
  • Created
  • Siste svar

Hadde vært flott og vært med der ja! Er alltid kjekt med folk som pusher og ser hva man gjør feil og finner løsninger så vi kan endre dem=)

Spørs helt hvilken ukedag det blir, men hadde passa best med søndager her foreløpig. Men slenger oss nok på vi veitu! Alltid morro å trene med en ny gjeng som brenner for LP:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde vært flott og vært med der ja! Er alltid kjekt med folk som pusher og ser hva man gjør feil og finner løsninger så vi kan endre dem=)

Spørs helt hvilken ukedag det blir, men hadde passa best med søndager her foreløpig. Men slenger oss nok på vi veitu! Alltid morro å trene med en ny gjeng som brenner for LP:D

Åh! Hvis det blir søndager kan jeg også være med innimellom :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det blir på søndager kan man jo trene på dagen, ved 12-13 tida. Da får man jo mer ut av dagen og er deilig å trene tidlig iblant. Mulig det blir for varmt i sommer med steikende sol, men da kan man jo bare ta det på kvelden. Eller flytte treningsdagen imens:)

Syns denne gruppa hørtes ut som et flott forslag Heidi;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra det er så mange som vil være med :) Søndag var veldig fint, det er jo endel stevner framover, men det er jo bare å komme når man kan :) Enig med deg Tine, når sommeren kommer kan vi jo bare bytte dag eller tid. Syns også vi må ha det rundt 12-13 tiden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, eller så kan vi også prøve å trene sammen hvis noen av oss skal på samme stevne. Er jo super trening! Og veldig sosialt og morro å dra sammen på stevner:) Hvis det er mange som ikke kan, så går det an å ta en tur i steden:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan sikkert å være med!

Haha! jeg har bada i Drammens Elva med ei her fra hundesonen, Martine med BC Aiko :D I fjor sommer :P

Der var du! Trodde nesten ikke du ville trene med oss lenger jeg :)

Men var det ikke veldig kaldt å bade der? :P Det er jo vann som renner gjennom hele tiden.. brrr

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der var du! Trodde nesten ikke du ville trene med oss lenger jeg :)

Men var det ikke veldig kaldt å bade der? :P Det er jo vann som renner gjennom hele tiden.. brrr

Hehe, joda :P

Nei, det var varmt :P Her er bilder :Dhttp://simbanana.myphotoalbum.com/view_alb...bumName=album30

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det må vel også finnes noen andre bedre vann og bade i rundt omkring i Drammen å? et sted der det ikke er så sinnsykt stappa med folk kanskje. Går an å la hundene ta en liten dukkert når vi er ferdige med å trene også:)

Men når starter denne gruppa?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det må vel også finnes noen andre bedre vann og bade i rundt omkring i Drammen å? et sted der det ikke er så sinnsykt stappa med folk kanskje. Går an å la hundene ta en liten dukkert når vi er ferdige med å trene også:P

Men når starter denne gruppa?

Absolutt :)

Nå på søndag? Jeg mener.. siden det alikevel er trening på søndag.

Edit: Kjempefine badebilder tine :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...