Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er sommer for deg?


Aya

Recommended Posts

For meg.. Grilling, lette, kule sommerklær, lange turer i sommervarm skog med bading, kveldsturer med hunden når det ikke er så varmt lenger. Cider og sommerglad musikk. Gå på byen og kjenne at huden gløder etter en lang dag i solen. Bare jobbe, ikke skole- kjempedeilig! Danse, jogge, svømme og være med venner. Solbriller, solskjerm og rollerblades.. Ååh, jeg elsker sommeren ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sommer er; Hytta ved sjøen, natt bading med hundene, nkk bjerke, stranda, festing med gode venner, lette klær, skille (sånn når man er blitt brun) og i år blir det mest trolig valpepassing<3 hehe sommeren er såå mye mer også men dette er noe av hva sommer er for meg:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Lange skogturer. Agilitytreninger med verdens herligste treningsgjeng. Kurser og stevner. Sitte på verandaen å nyte kvelds-solen. Lange sommerkvelder med gode venner. Ingen skole-bekymringer. Lette klær.

Det er det jeg kommer på, men er en god del mer ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sommer er det å sole seg på svaberget og høre unger som skriker og leker i vannkanten ikke langt vekke, drikke hjemmelaget iste på terassen mens man spiser reker og slår etter innpåslitne veps.

Iskald hvitvin på terassen mens man ser på at solen går ned. Sitte en hel dag på terassen og bare lese,høre på radio og sole seg.

Krangle med en rusten solseng som har ligget i et skur hele vinteren.

Å være solbrent, smøre seg inn i solkrem som lukter deilig, spise vannmelon og is. Reise til nesbyen og sitte inni et telt til skygge for solen og drikke kald brus.

Og igjen: Ha grillkveld med venner på terassen og bare sitte ute til laaangt på natt pga det ikke er skole/jobb dagen etterpå ;)

Som dere ser ELSKER jeg terassen vår, jeg bor på den om sommeren :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grilling og late kvelder på verandaen, å dra på Nordbytjernet og bade, turer til seint på kvelden og det fortsatt er lyst! Utstillinger, reise til Askim, varm bil med alle vinduer åpne, klappe solvarm hund.. Gå i sandaler og knebukser.. Bli brun (nå som jeg kan sole meg igjen.. hehe) spise softice, drikke iste..

Gleder meg skikkelig til sommeren! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sommer: Grilling, bading, våt hund, solkrem, lukten av nyklipt gress, venninnetur i campingvogna, sol, is, gå barbeint, festing på stranda, kjøre båt, være på hytta, iskalde drinker, sene kvelder, bikini, digge gutter i bar overkopp :), sand mellom tærne...

Elsker sommeren ass :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lukten av nyklippet gress, og bråket av gressklipperen, elsker den lyden :)

Myggstikk!!

Mate piggsvin i hagen sent om kvelden.

Lange turer om kvelden til stranden og bade med Mike.

Is

Sitte sent oppe om kvelden og det er like lyst ute!

Markjordbær

Gleder meg så veldig til sommeren!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Typiske gjengangerer er jo Drekking og Festing. (der skiller jeg meg ut :) )

Sommer for meg er grilling, bade, turer sent på kvelden, det slippe å kaste på seg mange klær bare for å hente posten, iiis, se hunden bade (og virkelig kose seg), NKK bjerke :)

Kommer sikkert på noe mer senere...!

Edit: Glemte det viktigster FERIE.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

sommer for meg er:

Sørlandet-båturer

Båtracet

gå barbeint.

lettkledde gutter

solbriller (elsker solbriler)

sitte ute til langt på natt å verandaen.

Grilling.

Bikini (har bikini fetish)

bursdagen min :)

hytteturer med masse mygg..

Spise Jordbær!

ligge på stranda å smugkikke på alle.

bade.

bade med hunden min

En gammel sjekte nedlasset med øl å gode venner..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jordbær, festing, roadtrips, bading og sol! Må vel også si at denne sommeren blir ulik alle de andre. I sommer vil jeg dra en del på utstillinger med Abby og trene med henne. + Masse kos med mine 2 tibber såklart! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åja, jordbær med fløte og sukker på, eller jordbær vi knuser og spiser med skje. :)

Det jeg hater med sommeren er fluer, :bug: mygg, veps, humler, knott, flott, hoggorm, osv osv.

Knott er SÅ fornermet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Knott er SÅ fornermet

hihi, beklager virkelig, men du må nok forklare henne at dette er stygge dyr, som gjør deg vondt(gir kløe), dessuten er de ikke så søte som lille Knotten din :) De er rett og slett ikke søte i det heltatt.

Rex liker de ikke, men han hadde likt Knott :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gleder meg til grilling, alt smaker bedre på grillen. Skal bli godt å spise melon, fersken og nektariner og jordbær. Bading og soling hører selvsagt med. Sommer betyr å ha masse overskudd til å gjøre alt jeg vil. Sommeren inneholder selvfølgelg en masse avisoppslag om været :)

Edit: Kan selvfølgelig ikke glemme alle gamle fine sommerslagerene da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grilling, soling, sol, bading, ferie, artige kvelder med venner, oppe hele natta i varmen, telturer, kalde drikker i solveggen, familien på tur (helst uten meg :) ) og syden (hver sommer drar vi til syden)

Det er myyyyye mer som er sommer for meg... kommer ikke på noen i forbifarten..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Hehe, noe sier meg at du lengter etter sommern Ingvill :)

Sommer er å kunne gå ut uten å måtte kle på seg masse klær. Å rusle i skogen og kjenne bakken under beina og ikke snø (noe av det beste med våren). Å gå tur på fjellet og bade i et iskaldt fjellvann. Seilbåt. Å ligge på svaberget å lese en bok og bare må bade fordi det er så varmt at jeg nesten kreperer, og så opp i deilige varmen igjen. Hagen til bestemor med masse epletrær. Grille ute i hagen. Å gå tur med bikkja i skogen opp til et vann og ha med en god bok og mat og drikke og bare sitte deg å se på øyenstikkerne over vannet og kose meg. Og mye, mye mer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...