Guest Maritus Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Er det egentlig bar for hundens rygg å sitte bamse??? Jeg har hørt fra noen at det kan ødelegge hundens rygg... Er det sant?
Vala Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Det høres jo litt sært ut. Jeg vil tenke meg at hvis det i det hele tatt skulle være skadelig, så må den sitte bamse maaaange timer om dagen før det evt. får noen innvirkning.. Men nå er jeg ikke akkurat veterinær heller :S
Guest Maritus Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Det høres jo litt sært ut. Jeg vil tenke meg at hvis det i det hele tatt skulle være skadelig, så må den sitte bamse maaaange timer om dagen før det evt. får noen innvirkning.. Men nå er jeg ikke akkurat veterinær heller :S Det synes jeg å! Men når jeg var ute med bikkja mi i hagen og hun satt bamse. Så gikk det noen forbi så stoppet de ved gjerder og sa: Du må ikke la bikkja de sitte sånn! Det kan være farlig for ryggen! Og da begynte jeg å lure!
Ingvild Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Jeg tror nok heller det er motsatt... Å sitte bamse bygger opp ryggmusklene, vil jeg tro. Statisk, utholdene styrke.
Guest Maritus Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Jeg tror nok heller det er motsatt... Å sitte bamse bygger opp ryggmusklene, vil jeg tro. Statisk, utholdene styrke. Får dem ikke bedre balangse av det å???
HanneJ Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Tror ikke det skader hunden. Isåfall må du ha en veldig skjør og syk hund. Tror det samme som wesminster - bygger opp muskler og balanse.
janne&kenny Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Det er nok sant det som de andre skriver her. Skulle du belaste noe så måtte nok hunden sitte lenge og ofte, men det skal noe til for å få hunden til å gjøre det Men jeg forstår hvis noen reagerer, fordi det er jo ikke slik en hund sitter, og det kan jo tenkes at det kan skade, men det er da veldig tvilsomt. Jeg er heller ingen veterinær
HanneJ Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Hunden min sitter jo sånn noen ganger han, når han leker med seg selv og får raptus på "byttedyret" sitt (pipeleken) Så tror ikke han hadde gjort det hvis det skulle være skadelig heller - og da må de søren meg sitte lenge. Men hvis noen får hunden sin til å sitte slik hvis de har en tung gjenstand i munnen, kan det jo hende det skader...
siljestokka Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 hmm.. Kommer sikkert ann på hva slags hund det er.. Om den er gammel? Har dårlig rygg??overvektig?.. Vet ikke.. TRur foreksempel at dachser ikke har så godt av det.. Eg ser ikke noe annet dumt med det.. Hunden får vell bedre ballanse.
_aussie_ Skrevet 4. April 2007 Rapporter Skrevet 4. April 2007 Jeg tror at vis det skulle vært skadelig for hunden så hadde ikke det blitt nevnt gang på gang som et morsomt triks man kan lære hunden, både i bøker og på innternett sider? Jeg tror heller som noen andre sier at det bygger opp ryggmusklene.
Karina&Chica Skrevet 5. April 2007 Rapporter Skrevet 5. April 2007 Jeg har da hørt omvendt jeg da, at det er bra for hunder å sitte bamse. Det styrker hundens rygg, og som mange her sier, er det sikkert også er bra for balansen. Og hvorfor skulle bamse være et populært triks, hvis det var farlig for hunden?
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar