Gå til innhold
Hundesonen.no

Morsomme hundeaktiviteter.


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi kjøpt såpebobbler som vi har plaget Hera med. Skal love dere av vi har hatt det hysteriskt morsomt. :) Har dere andre prøvd det? Har dere noen andre forslag på morsomme ting man kan gjøre med/"plage" hunden hunden med? (gjerne innendørs)

Her er ho ihvertfall. Ganske fasinert i begynnelsen.

bubbel.jpg

Hva i alle dager er dette?

bubbel2.jpg

Og så ble ho gal! Hehe. helt tullete. Utrolig morsomt å se på!

bubbel3.jpg

Skrevet

Haha! Tror såpebobler kan ha samme effekt som fluer og sånne "langskanker".. Folk tror Eso er tullete i hode, for han kan ligge å slappe av, plutselig så hopper han rett opp i luften, eller 90 grader til siden, da er det nemlig flue han har fått teften av! Haha..

Jeg kan finne på å våkne i 3 tiden på natten også, av Eso som løper tulling rundt i rommet å jakter på fluer! Hehe.. Hører kjevene smeller etter de "stakkars" små :)

Kanskje han skal begynne å gjete fluer istedet for sauer? :roll:

Skrevet

En ting man kan gjøre for å slite hunden litt ut mentalt er å ligge godbiter under en vaskebøtte (til dere som har store hunder) og se om hunden klarer å finne ut hva den skal gjøre for å få tak i dem. Noen sliter liiiivet av seg og er helt kjørt etterpå, mens andre tar pointet med en gang.

Vi som har små hunder kan bruke et plastikglass :)

Kjempekule bilder! :D

Skrevet

Hahahaaa, må kjøpe såpebobler og prøve jeg også en gang.

Jeampi: Tinka fatta poenget med godbit under boks/bøtte da hun var to og en halv måned eller no sånt - første gangen jeg prøvde det på henne. Alt for mat!

Skrevet
Hahahaaa, må kjøpe såpebobler og prøve jeg også en gang.

Jeampi: Tinka fatta poenget med godbit under boks/bøtte da hun var to og en halv måned eller no sånt - første gangen jeg prøvde det på henne. Alt for mat!

hehehehee. Pito sto bare og så på den hun..Akkurat som at hun skulle stirre koppen i senk :)

Skrevet

hehe.. LiLi står bare å bjeffer på koppen hun, som om hun prøver å skremme den til å gi fra seg godbiten :)

Skrevet
Hehe, visste ikke at det fantes hunder som ikke vippa av boksen og spiste opp godbiten innen ti sekunder jeg.  :)

hihi.. da visste du kanskje ikke at det fantes hunder som bare står dumt og ser på maten sin uten å spise heller da?

Skrevet

hihi.. da visste du kanskje ikke at det fantes hunder som bare står dumt og ser på maten sin uten å spise heller da?

Vel, vennene mine sine hunder gjør det, men egentlig er det helt fremmed for meg. Tinka eter opp maten sin på et minutt. Man er nødt til å ha labrador før man skjønner hvorfor det er så sinnsykt vanskelig å avlære stjeling av mat fra kjøkkenbenker. :roll:

Skrevet

Vel, vennene mine sine hunder gjør det, men egentlig er det helt fremmed for meg. Tinka eter opp maten sin på et minutt. Man er nødt til å ha labrador før man skjønner hvorfor det er så sinnsykt vanskelig å avlære stjeling av mat fra kjøkkenbenker. :roll:

hihi :)

Skrevet

hihi.. da visste du kanskje ikke at det fantes hunder som bare står dumt og ser på maten sin uten å spise heller da?

Tjorven er utrolig lydig når det gjelder værsågod, om jeg ikke står ved siden av henne, ser ned på henne i øynene og sier værsågod så spiser hun ikke... Mamma prøvde en gang, og stod noen meter fra henne, hun rikka seg ikke og rørte ikke maten før mamma stilte seg ved siden av henne, utrolig merkelig ;)

Hadde kanskje ikke så mye med emnet å gjøre da... :oops: ;)

Skrevet

ser kult ut..

jeg bruker laser på Tini jeg.. sånn liten dings.. hun blir helt gææærn.. hehe!

katta til broren min er værre.. løper nesten opp over veggen den!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...