Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få mange lesere?


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! Har begynt på en blogg, og synes det er skikkelig gøy med den, hehe :ahappy: Men, hva er vitsen med å skrive blogg hvis du ikke har noen lesere?! Er jo litt artig når du har noen som klikker innom av og til. Noen forslag til hvor og hvordan man kan reklamere for bloggen? Gjøre den litt populær! :icon_fun: http://challabe.blogg.no :)

Skrevet

Spre linken mest mulig, prøv og legg den til i søkemotorer osv.

Og selvsagt, legg inn link i vårt linkscript på sonen - da må du seff linke tilbake til oss :ahappy:

Skrevet

Pussig at denne tråden skulle dukke opp nå. Jeg gikk på kontrollpanelet for å stille klokka mi på sonen i går. Det klarte jeg selvfølgelig ikke, men jeg fant ut av bloggfunksjonen, så nå har jeg blogg her. Regner bare med at folk som gidder finner ut av det selv, jeg. Aner jo ikke hvordan jeg fant den selv, engang. Nesten :ahappy: ! Men det er jo en idê, da. Lag deg blogg på sonen, så leser iallfall kanskje noen sonister den! :)

Skrevet

Som Espen skrev, så må du spre linken rundt om. Eks link til bloggen din om du kommenterer i andres blogger etc.

En annen ting er å oppdatere den ofte nok, og ha et innhold som gjør at folk kommer tilbake.

Skrevet

Hvis folk vil ha meg som leser er det bare å skrive i gjesteboken min og min blogg. Jeg må alltid svare. Står det noe interessant på sidene, ser jeg gjerne innom hver dag.

Altså: Du må være flink til å skrive i gjestebøkene og bloggene på de sidene du er innpå selv. Da legger du selvfølgelig igjen en link til din hjemmeside/blogg :)

Forresten, det var veldig fin blogg du hadde laget :P

Lykke til :P

Skrevet

Jeg selv tror popularitet spiller mye inn. At folk kjenner hverandre fra før, eller generellt sett er mer populær og folk er mer nysgjerrig på den personen. kanskje de driver med noe heelt spesiellt eller har flrer hunder osv osv. Og selvsagt at man oppdaterer.

Skrevet

Hva gjør at jeg leser en blogg?

Bilder - mye bilder, gode bilder, interessante bilder.

Formuleringen - den må være godt skrevet, og den må beskrive mer enn f.eks slik; "i dag gikk vi på tur. xxx var såååå søt når h*n kom løpende hver gang jeg ropte. På kvelden satt vi i sofaen. Det var koselig."

Trening - Det er koselig å lese om turer og sånt, men jeg leser hvertfall mest av de bloggene der det trenes på noe, og der treningen er godt beskrevet.

Til sist - oppdateringshyppighet - desto oftere du oppdaterer, desto flere lesere får du ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...