Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få mange lesere?


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! Har begynt på en blogg, og synes det er skikkelig gøy med den, hehe :ahappy: Men, hva er vitsen med å skrive blogg hvis du ikke har noen lesere?! Er jo litt artig når du har noen som klikker innom av og til. Noen forslag til hvor og hvordan man kan reklamere for bloggen? Gjøre den litt populær! :icon_fun: http://challabe.blogg.no :)

Skrevet

Spre linken mest mulig, prøv og legg den til i søkemotorer osv.

Og selvsagt, legg inn link i vårt linkscript på sonen - da må du seff linke tilbake til oss :ahappy:

Skrevet

Pussig at denne tråden skulle dukke opp nå. Jeg gikk på kontrollpanelet for å stille klokka mi på sonen i går. Det klarte jeg selvfølgelig ikke, men jeg fant ut av bloggfunksjonen, så nå har jeg blogg her. Regner bare med at folk som gidder finner ut av det selv, jeg. Aner jo ikke hvordan jeg fant den selv, engang. Nesten :ahappy: ! Men det er jo en idê, da. Lag deg blogg på sonen, så leser iallfall kanskje noen sonister den! :)

Skrevet

Som Espen skrev, så må du spre linken rundt om. Eks link til bloggen din om du kommenterer i andres blogger etc.

En annen ting er å oppdatere den ofte nok, og ha et innhold som gjør at folk kommer tilbake.

Skrevet

Hvis folk vil ha meg som leser er det bare å skrive i gjesteboken min og min blogg. Jeg må alltid svare. Står det noe interessant på sidene, ser jeg gjerne innom hver dag.

Altså: Du må være flink til å skrive i gjestebøkene og bloggene på de sidene du er innpå selv. Da legger du selvfølgelig igjen en link til din hjemmeside/blogg :)

Forresten, det var veldig fin blogg du hadde laget :P

Lykke til :P

Skrevet

Jeg selv tror popularitet spiller mye inn. At folk kjenner hverandre fra før, eller generellt sett er mer populær og folk er mer nysgjerrig på den personen. kanskje de driver med noe heelt spesiellt eller har flrer hunder osv osv. Og selvsagt at man oppdaterer.

Skrevet

Hva gjør at jeg leser en blogg?

Bilder - mye bilder, gode bilder, interessante bilder.

Formuleringen - den må være godt skrevet, og den må beskrive mer enn f.eks slik; "i dag gikk vi på tur. xxx var såååå søt når h*n kom løpende hver gang jeg ropte. På kvelden satt vi i sofaen. Det var koselig."

Trening - Det er koselig å lese om turer og sånt, men jeg leser hvertfall mest av de bloggene der det trenes på noe, og der treningen er godt beskrevet.

Til sist - oppdateringshyppighet - desto oftere du oppdaterer, desto flere lesere får du ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...