Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange hunder trengs det for å skifte en lyspære?


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

How many dogs does it take to change a light bulb?

1. Golden Retriever: The sun is shining, the day is young, we've got our whole lives ahead of us, and you're inside worrying about a stupid burned out bulb?

2. Border Collie: Just one. And then I'll replace any wiring that's not up to code.

3. Dachshund: You know I can't reach that stupid lamp!

4. Rottweiler: Make me.

5. Boxer: Who cares? I can still play with my squeaky toys in the dark.

6. Lab: Oh, me, me!!! Pleeeeeeeeeze let me change the light bulb! Can I? Can I? Huh? Huh? Huh? Can I? Pleeeeeeeeeze, please, please, please!

7. German Shepherd: I'll change it as soon as I've led these people from the dark, check to make sure I haven't missed any, and make just one more perimeter patrol to see that no one has tried to take advantage of the situation.

8. Jack Russell Terrier: I'll just pop it in while I'm bouncing off the walls and furniture.

9. Old English Sheep Dog: Light bulb? I'm sorry, but I don't see a light bulb!

10. Cocker Spaniel: Why change it? I can still pee on the carpet in the dark.

11. Chihuahua : Yo quiero Taco Bulb. Or "We don't need no stinking light bulb."

12. Greyhound: It isn't moving. Who cares?

13. Australian Shepherd: First, I'll put all the light bulbs in a little circle...

14. Poodle: I'll just blow in the Border Collie's ear and he'll do it. By the time he finishes rewiring the house, my nails will be dry.

15. Basenji: And what's in it for me??? What do I get, if I change that light bulb? huh???

How many cats does it take to change a light bulb?

Cats do not change light bulbs. People change light bulbs. So, the real question is:

"How long will it be before I can expect some light, some dinner, and a massage?"

ALL OF WHICH PROVES, ONCE AGAIN, THAT WHILE DOGS HAVE MASTERS, CATS HAVE STAFF!

--Basenjis have a mind of their own----

Skrevet

Hørt en annen versjon av Old English : uuuhm.. okay.. what i just eat was a light bulb, interesting..

Boxer: I dont care as long as I have mye chewing toy

Bullmastiff : I 'm not afraid of the dark.Why change the bulb?

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...