Gå til innhold
Hundesonen.no

Katter i bånd


ellish

Recommended Posts

Jeg ser flere og flere som har katten i bånd. Sennest i går så jeg noen unger med en katt i bånd. Katten ble jo livredd og ville springe bort når Tassen kom gående. Men den hadde jo bånd! Hva mener dere om katter i bånd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan være mange grunner til at katter er i bånd, men det bør ikke under noen omstedigheter være unger i andre enden av båndet. (Med mindre det er under tilsyn av en voksen person.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

synes de skal gå i bånd jeg <_<

Har ikke katt selv og er ikke noe særlig glad i dem, men jeg blir så irritert når gården våres er dekket i katte møkk og bikkja går å spiser opp alt sammen.. Joda, de er ikke dyr som skal gå i bånd, men er hunder det da? vet om noen som har kattene sine i stoor utegård også går de tur med dem i skogen og slipper dem løse der, akkurat som med en hund..

Hadde jeg hatt katte hadde jeg garantert hatt den i bånd.

Edit: Også finnes det jo rasekatter også da som "er verdt for mye" til å ikke gå i bånd :rolleyes::D

Edit 2: Er helt enig i at det ikke burde være barn med dem i bånd uten tilsyn!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis katten liker å få seg en tur ut i bånd, så er jo det helt fint. Men ansvaret for dyr skal fortsatt ikke overlates til barn... Det er jo så mange som klager over katter som driter i blomsterbedet, men likevel synes det er noe tull at katter går i bånd, "for det er de ikke laget for". Hunden er ikke laget for å gå i bånd noe mer enn katten er.

Angående rasekatter og at de er "for dyre", så er det faktisk flere grunner til å ikke la avlskatter fly gatelangs. Du har smittsomme sykdommer, som katte-aids (begynner å bli ganske vanlig) som kan smitte til avlspartnere, og katten kan selvsagt bli drektig med en sporadisk katt (dersom det er hunnkatt). Og det hjelper selvsagt ikke om man holder den ene katten man avler på innendørs, dersom man har tre andre som flyr fritt rundt og kan pådra seg alskens sykdommer, og så smitte den som skal avles på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm.. Katter skal ikke være i bånd <_< .. Det blir så feil. Selv blir jeg veldg irritert på katter som kommer og pisser i høyet vårt. Men det har blitt bra etter at me fikk Labbetuss. Da har vi som regel bare an katt og det er vår egen :rolleyes: . Det er jo litt drit å kattene løse og. Parer jo hele tiden. Kvart eneste blir katter dumpet, omplasert og drept. Det var slik vi fant vårs(han var dumpet).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det blir vel ikke mindre kattedrit selv om de går i bånd. Ser jo bare hvordan det er med hunder, ikke alle gidder å plukke opp.

Da blir det i hvertfall ikke hagen min som er full av kattedrit..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...