Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn på A!


ellish

Recommended Posts

Skrevet

Snakket med oppdretter i dag. De ville ha hjelp til å finne navn av oss til jenta vår :D har funnet utrolig mange fine navn, men ikke på A! Så er det noen der ute som vil hjelp meg? Helst noe litt feminint :D

Skrevet

A, oi, ikke så enkel bokstav, men det finnes helt sikkert noe dere liker...

Vi hadde jo P, så er jo spennende å kunne velge navn selv.

Amanda, Amalie, Amelia, Amina/e

Det er hva jeg kommer på i farta!

KJEMPE lykke til!

Skrevet

Er stamtavlenavn. Eller vis det er veldig fint, så blir hun jo kanskje kalt det også da :D Ayla er faktisk det eneste navnet på A jeg har tenkt på! :D

Skrevet

Jeg liker Alette.

Amilie

Anna

Akira

Agathe (hihi)

Appolonia (het hamsteren jeg hadde da jeg var liten)

Skrevet

Aadel

Aagot

Aagoth

Aaisha

Aaliyah

Aasa

Aasha

Aasia

Aasne

Aasta

Aaste

Aasveig

Aba

Abba

Abbie

Abby

Abeba

Abelone

Abena

Abida

Abel

Abigael

Abigail

Abina

Abinaya

Abira

Ada

Adah

Adama

Adda

Addy

Ade

Adea

Adeeba

Adeela

Adela

Adelaida

Adelaide

Adele

Adelen

Adelene

Adelia

Adelie

Adelin

Adelina

Adeline

Adelisa

Adelita

Adila

Adile

Adina

Adine

Adisa

Aditi

Aditya

Adla

Adlan

Adle

Admira

Adna

Adora

Adriana

Adriane

Adrianna

Adrienne

Adwoa

Aëla

Aelita

Aesha

hehe fant navn liste jeg men det var så utrolig mye så tokk bare noen av listene :D :D

Afia

Afifa

Afrah

Afrodita

Skrevet

Takk alle sammen! :D skal diskutere dette med mamma og søstera mi på veien inntil Odda på Søndag :D så får nok god tid! :D

Skrevet

Nå har vi blitt enige :ahappy: Absolute Adorable blir stamtavle navn (om oppdretterne er enige!) Abby blir kallenavn :)

  • 2 weeks later...
Guest Just me!!
Skrevet

Abby er et kjempetøft navn! ;)

Hadde det vært en gutt skulle det garantert vært Archie.. Hehe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...