Gå til innhold
Hundesonen.no

Id-merke + billig og bra nettbutikker


Recommended Posts

Skrevet

Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Guest Jonna
Skrevet
Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Dette er ikke noe skilt, men utrolig bra halsbånd og du får tlf.nr på det. hunden din vil også synes når den er ute på vift. (fordelen er at nr. er så stort at det kan synes på avstand og mann trenger ikke fange hunden får å ringe eier)

Har selv ett halsbånd fra dem som ikke viser noen form for slitasje etter 2 års bruk (verken i søm eller bordering) og x antall ganger i maskinen på 40grader. Noe dyrere enn normale halsbånd, men jeg syns dem er utrolig bra!

Skrevet

Jeg har kjøpt mine på www.hundemynten.com - de er i alle fall fine, ikke så dyre, og kom raskt i posten.

Susanne

Skrevet
Jeg har kjøpt mine på www.hundemynten.com - de er i alle fall fine, ikke så dyre, og kom raskt i posten.

Susanne

Flire av meg selv (jeg er ikke lett påviklig i det hele tatt.. :) )...da var 3 navne merker bestillt...men vet du hvordan det blir sendt og med porto osv? Stod lite om det på siden hennes :)

Skrevet

Hei,

Jeg bestilte de "kjipeste" - runde plast-dingser, for at jeg orker ikke med å høre pling/kling/klang når hundene går rundt med halsbånd på..

Sendte en mail til han (tror det er en han) - og mener at det tok bare noen få dager (3-4) før jeg fikk dem i posten.

Jeg tror ikke det kostet noe ekstra for porto (at det var inkludert i prisen), men nå er det noen år siden jeg kjøpte mine, da.. Han svarte kjapt på mailer, og var bare hyggelig.

Ser nå at de har massevis av mye morsommere merker enn når jeg bestilte. Men, men..

Satte på privat og mobil tel.nummer (svart plast med hvit skrift - rent og pent), samt nederst står det "chipsmerket" - det synes jeg var kjempesmart å ha på der. Da vet den som evt. finner hunden at den har microchip i seg.

Susanne

Skrevet

Gleder meg til de kommer :)

Jeg skrev på øverste linje "ID MERKET" og på andre linjen mobilnummeret mitt (har ikke hjemme tlf)

Fra før har jeg noen gullfargede navnskilt, men har ikke så mange av dem så mange av halsbåndene Chicka har er det ikke navnemerke på.

Hun har aldri stukket av fra meg og håper ikke hun gjør det heller, men skulle noe skje så kan folk fort finne ut hvor hun tilhører.

Hun har eget halsbånd og sånn flexiline når hun er hos mormor som hun har når de er på tur alene og på det halsbåndet er det både navn brikke og sånn sølvbrikke som det står " jeg er elektronisk merket, kontakt dyrlegen" på, bedre å være dobbelt sikker når det ikke er jeg selv som er på tur med hun :)

Skrevet
Nå som jeg har fått meg hund, som i tillegg har tendens til å lete etter rypene på egen hånd, tenkte jeg å anskaffe navneskilt med navn og nummer. Skal ha litt annet utstyr også og bor midt i ingenmannsland. Så, noen som har noen gode nettbutikker å anbefale? Lav pris, god kvalitet og mulighet for å få id- brikke i metall el.lignende?

Jeg ville ikke sluppet hunden løs med halsbånd og idmerke. Den kan lett sette seg fast i grener/busker osv

Spes fuglehunder som ikke akkurat løper på stien .......

Kjøp heller et markerings halsbånd ( koster 40-50kr ). Her kan du skrive på navn og nummer med sprittusj.

Og da ser du hunden mye lettere også. Skulle hunden sette seg fast vil den klare å rive seg løs, samt at et slikt bånd sitter tett og mykt på halsen og ikke noe som stikker ut/kan henge seg fast i. Jeg slipper aldri min hund løs uten, i tilfelle. Bedre å være på den sikre siden. Min store skrekk er å miste hunden.

Skrevet
Flire av meg selv (jeg er ikke lett påviklig i det hele tatt.. :D )...da var 3 navne merker bestillt...

Har du fått merkene? Jeg bestillte samme dag som deg og fikk bekreftelse på mail, men har ikke mottat merkene enda... Jeg så det stod på siden at det skulle ta maks 9 dager...

*utålmodig*

Skrevet
Har du fått merkene? Jeg bestillte samme dag som deg og fikk bekreftelse på mail, men har ikke mottat merkene enda... Jeg så det stod på siden at det skulle ta maks 9 dager...

*utålmodig*

Nei...ingenting her gitt..utrolig dårlig.. <_<

Skrevet
Nei...ingenting her gitt..utrolig dårlig.. <_<

hmm... hvis ikke de kommer en av dagene nå så får jeg sende en mail og etterlyse di..

Edit: Hjelper visst å syte litt, i dag kom de i posten :D

Skrevet
Nei tror ikke det, blir iallefall ikke mye siden de er ganske lette :ahappy:

Da kanskje jeg skal bestille jeg også :) Men skriv her om du måtte betale porto når du får varen da. Og hvor mye det kom på :)

Skrevet
Da kanskje jeg skal bestille jeg også :ahappy: Men skriv her om du måtte betale porto når du får varen da. Og hvor mye det kom på :)

Det var ikke noe porto å betale :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Er det andre nettbutikker som selger idmerker? Hadde tenkt å kjøpe på hundemynten.no jeg også, men de hadde ikke sølv farget hjerte.

Var også innepå hundeutstyr.no men der fant jeg ingenting, er jeg blitt blind? :o

Skrevet
Hva skriver dere på disse id-merkene? Mange mener man ikke skal ha med navn, men hva skriver dere på de?

Jeg har navn og nr. Vet at mange skriver "id-merket" og telefon nr.

Skrevet

Æsj, så slem du er Susanne! Nå måtte selvsagt jeg bestille ID-brikke jeg og.. Selv om jeg er fattig som bare det... :o Usj, sånne hundeforum altså. Man blir alt for lett påvirket!

Jeg skrev:

Chessea

ID-merket

telefonnummer

Jeg har en ID-brikke til Chessea fra før av, som er uten navn. Synes egentlig det er greit at navnet står på jeg. Blir hunden stjålet har jeg tross alt bevis for at den en min pga. at den er ID-merket med chip. Men dersom hun stikker av og noen finner henne, er det greit at de vet hva hun heter synes nå jeg. I tilfelle de måtte ha behov for å rope å henne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...