Gå til innhold
Hundesonen.no

Er hun godkjent?


Ulrikke92

Recommended Posts

Jeg har veldig lyst til å begynne å stille ut Millie. Hva synes dere? Ser hun bra ut? Er det verdt et forsøk? Tar imot både ris & ros. Eller ikke ris for hvordan hun ser ut da, stakkar. Men... Ja, dere skjønner hva jeg mener! :P

DSC00434.jpgDSC00455.jpg

DSC00464.jpgDSC00459.jpg

DSC00443.jpgDSC04508.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Millie er så nydelig så, hun har jo verdens herligste utttrykk! ;)

Nå har jo ikke jeg peiling på tollere og hvordan de skal stilles.. Men vi kan jo starte utstillings-tilvenningen så fort som mulig! Det er gøy (og jeg har lovt Helene at hu skal få møte deg og Millie :P )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er jo så lik moren sin.. *smelte*

Syns det ser ut som hun har flippører jeg, eller tar jeg feil? Det høyre øret hvertfall... Det er ikke så positivt på utstilling da. Jeg har ikke peiling på utstilling egentlig, så hvor mye det har å si vet jeg ikke...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søk opp et par oppstillingsbilder av tollere og lek hermegås, er et lite tips!

På det øverste bilde er beina, som tidligere nevnt litt lite strekt ut (dvs at man ikke ser vinklene like bra). Ut i Må jeg syntes dett var et herlig, søtt uttrykk!

Hvis du følger rådet om å søke opp bilder og får lagt ut et par bilder til er det kanskje enklere og få sagt noe mer om kropp, utseende. Men uansett er jo verdt og gi hunden et par utstillingsforsøk :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Må innrømme at ørene ikke ser så flotte ut, for vi *kremt* lekte oss litt for mye med saksen :icon_redface: Pelsen ble veldig lang på ørene, hun så nesten ikke ut hehe. Kanskje ikke så mye bedre nå da men..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må innrømme at ørene ikke ser så flotte ut, for vi *kremt* lekte oss litt for mye med saksen :icon_redface: Pelsen ble veldig lang på ørene, hun så nesten ikke ut hehe. Kanskje ikke så mye bedre nå da men..

Om de klippes som øvrige (Golden og Flat) ville jeg nok ikke gitt dere noen klippe jobber for å si det sånn.... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå driver ikke jeg med utstilling og kjenner ikke tolleren såå godt, men syns det er verdt å prøve, det syns jeg virkelig. Selvom man ikke vinner så får man mer erfaring. Og du eier samme flotte hunden selv hvor dårlig/bra kritikken blir :)

Ho er jo herlig da. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!
Om de klippes som øvrige (Golden og Flat) ville jeg nok ikke gitt dere noen klippe jobber for å si det sånn.... :icon_redface:

:) Jeg vet ærlig talt ikke om de skal klippes, tror ikke Ulrikke har gjort det.

trenger de å stelles mye før de skal stilles ut da? Wheaten må jo ha den looken :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De skal ikke klippes noe særlig før utstilling, men tror mange klipper eller napper hårene oppå ørene litt. Men jeg er ikke sikker. Må vel lære det snart selv :icon_redface:

Tollerkompendium anbefaler å ta en titt i det. Der blir standarden gått igjennom og forklart litt (på svensk riktignok men) og de viser bilder av enkelte feil og bilder av rasetypiske hunder.

Men prøv å still så får du høre hva dommeren syns om henne ifh til standarden. Er så vanskelig å si ut ifra bilder. Prøv også å still henne opp på et bedre underlag. De fleste tollere stilles fritt tror jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm... Marianne & jeg får trene henne litt, og ta henne med på et par utstillinger. Så får vi se hvordan det går. Skal si ifra hva dommerne sa når den tid kommer. :icon_redface:

Et tips, dra til letohallen neste helg (er det ikke da det er utstilling mon tru?!)

Det er jo ikke altfor langt unna deg om du bor på lørenskog. Så kan du titte litt på tollerne som blir stilt (om de stilles, jeg er ikke sikker).

Noen andre som vet???

EDIT: ser ikke ut som de kan stille der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...