Gå til innhold
Hundesonen.no

Baltus og Helene


Helene

Recommended Posts

Skrevet

Heihei ;)

Fikk tips av Jeanette med Pitofina at jeg burde registrere meg her, så da tenkte jeg "hvorfor ikke?" ;)

Jeg er da Helene, tenker en del av dere veit hvem jeg er fra dyrenett hvor jeg har samme nick :D

Jeg har en engelsk springer spaniel gutt med navn Baltus, har hatt en herlig pomeranian gutt med navn Toby, men han døde dessverre for omtrent to uker siden ;)

Veit ikke helt hva jeg skal si om meg selv, er jo mulig å lese om meg og mine dyr på hjemmesiden min ;)

Guest Vicky
Skrevet

Velkommen til Hundesonen! Bare å spørre hvis det er noe du lurer på :D

Skrevet
Hei, og velkommen hit! :wink:  

Koselig å se deg igjen, hvis du husker meg da, Tinka fra dyrenett...

Kanskje litt dumt å rippe opp i, men hva skjedde med Toby?

Trist og høre ihvertfall :D  :P

Selvsagt husker jeg deg! :P Lenge siden sist nå! :)

For å ta kort-versjonen om Toby; han ble påkjørt, da han hadde klart å komme seg ut på engenhånd. Du kan lese mer om det på hjemmesiden min om du vil :P

Takk så mye for mange velkomsthilsner :P Virker som om det er en veldig god tone her inne :P

Skrevet

Selvsagt husker jeg deg! ;) Lenge siden sist nå! ;)

For å ta kort-versjonen om Toby; han ble påkjørt, da han hadde klart å komme seg ut på engenhånd. Du kan lese mer om det på hjemmesiden min om du vil :P

Takk så mye for mange velkomsthilsner ;) Virker som om det er en veldig god tone her inne ;)

Så hyggelig at du husket meg da! :P

Ja, veldig god tone her inne, så håper du trives...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...