puzn81 Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Er det noen som har litt peiling på hvilke raser som finnes der ute som er allergivennlige? Hunder som ikke røyter, men som ikke er av de minste (bichon frisè etc), og som ikke er av de største.
C.J Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Er det noen som har litt peiling på hvilke raser som finnes der ute som er allergivennlige? Hunder som ikke røyter, men som ikke er av de minste (bichon frisè etc), og som ikke er av de største. Kerry blue terrier for eksempel, sånn mellomstor rase http://images.google.no/images?hl=no&q...sa=N&tab=wi http://www.canis.no/oppdretter/rasepres.php?raseid=111 Eller portugisisk vannhund: http://images.google.no/images?svnum=10&am...p;btnG=S%C3%B8k http://www.canis.no/oppdretter/rasepres.php?raseid=321
-sheriff- Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Det sies jo at new foundlander ikke røyter da men har ikke noe erfaring fra denne rasen.
borderen Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Terriere og vannhunder (dvs lagotto, portugisisk vannhund, pudder m.fl.)
stigb Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 I følge http://no.wikipedia.org/wiki/Pelsdyrallergi er "også alle hunderaser og katteraser, siden alle hunder og katter produserer allergener - også nakenhunder og nakenkatter. Det finnes således ingen allergirene pelsdyr, men statistisk reagerer færre på hunderaser av typen boxer og puddel, men man vet ikke hvorfor. Dette kan således være en ren tilfeldighet.". Og "Om man allikevel må ha en hund, eller et annet pelsdyr, bør man velge et dyr som har tett voksende pels og derfor må trimmes eller klippes regelmessig. Et slikt dyr er å foretrekke framfor dyr som har pels som røyter eller helt mangler behåring, men bare dersom de kan bades ofte. Eksempler på slike pelsdyr er hunderaser som bichon frisé, old english sheepdog, puddel, weaten terrier og tibetansk terrier m.fl. Det er imidlertid en forutsetning at dyret bades ofte, kanskje flere ganger i uken, for også slike dyr har allergener som kan (vil) utløse allergiske reaksjoner." http://no.wikipedia.org/wiki/Tamhund
puzn81 Skrevet 5. Mars 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Oki, jeg har sett litt på portugisisk vannhund, å den er vel det nærmeste jeg kommer som jeg kan tenke meg. Selv har jeg jo en blanding av labrador og pointer, å han røyter selvfølgelig. Ikke noe jeg bryr meg om da jeg elsker den hunden, men jeg bor ikke alene, å ma da ta hensyn til andre ogaå når jeg da skal skaffe meg ny hund, å tenkte da på en som ikke røyter. Noen som har erfaring med vannhunden da?
xxx12345 Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Schauzerrasene røyter ikke. Bouvier røyter vel heller ikke. Hvor allergivennlige de er kommer vel an på hva man reagerer på.
borderen Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Jeg hadde en vannhund til trening i 8 mnd. Det var en meget positiv erfaring. Den er aktiv, lettlært med også sta. Den må trenes både mentalt og fysisk og dessur vil nok være viktig fra en tidlig alder. Da vil denne hunden bli en drøm å være sammen med Hundens pels fungerer slik at en halv skog drasses med inne etter en skogtur. Altså: Det er en del pelsjobb, om pelsen ikke bare klippes ned da...
softis Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Irish softcoated wheaten terrier? Røyter ikke og jeg vil påstå at de er allergivennlige. Moren min har halvveis allergi og reagerer ikke. Herlig rase
Maria Skrevet 5. Mars 2007 Rapporter Skrevet 5. Mars 2007 Har sendt deg en PM angående vannhunden.. Selvsagt verdens fineste hunderase! http://www.portisen.com
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar