Gå til innhold
Hundesonen.no

Schäferhund


Heidi
 Share

Recommended Posts

  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En valp som ikke får lek vil bli helt umulig å ha i hus. Lek vil også styrke samholdet deres. Her har du en link til informasjon om lek. Den er litt lang men det er mye bra å få med seg. https://www.y

Endelig kan jeg også være aktiv i en slik skrytetråd ettersom i år jeg fikk min første Schäferhund (og renraste hund da) Dette er min lille frøken; Kveåhagen's Ciska (uttales som Kiska, og til dagl

Klart du skal leke med valpen!! Det legger jo selv grunnlaget for all trening!

Posted Images

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

For de stamtavle interesserte så er GSD Pedigreedatabase et ypperlig sted å utforske.

Hvem som helst (registrert bruker) kan legge inn nye hunder og redigere på de gamle, så ikke alt er 100% riktig, men ikke langt ifra.

Hadde lite å gjøre de siste dagene, så jeg har sikkert lagt inn et par hundre hunder minst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bilde av gamle Schäferen min, Rastan. Også av en litt "eldre" type. Bilde er tatt når han har pause etter å gått 3 dager med en 15kg kløv i Femunden. En sliten "liten" gutt :)

rastankropp%20copy.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er noen bilder av mammas gamle Schäfer, Binni.

Hun levde på slutten av 60-tallet.

Mamma forteller at Schäferen alltid vil ha en spsiell plass i hjertet hennes, da Binni var en utrolig hund. Hun gikk i butikken for bestemoren min, (Hadde med seg en kurv i munnen med handlelapp og lommebok, gikk til butikken, fikk det hun skulle ha, og kom tilbake.) hentet mamma på skolen, og mange andre "mennesklige ting". En veldig klok og snill hund.

Jeg synes også at ordentlige Schäfere er fantastiske hunder.. ;)

Binni1.jpg

Binni2.jpg

Binni3.jpg

Binni4.jpg

Binni5.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Hvordan er egentlig schæferen å ha med å gjøre? Jeg har lenge beundret disse hundene, men jeg har viket litt fra dem fordi jeg føler de er sterke hunder som er vanskelig å oppdra, med mindre man er en mann med muskler på størrelse med kokosnøtter.

Når jeg blir voksen, er ferdig med utdanning og har flyttet for meg selv vil jeg kanskje ha schæfer, men jeg vil ikke ha en sånn hund jeg lar bli hjemme når jeg drar på fjelltur fordi de hunden er så styrete.

Er de lette å trene? Hva krever egentlig en schæfer daglig av mental og fysisk trening? Hva slags hevrdag bør en schæfer ha hvis den skal trives å bli en snill og vennlig hund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan er egentlig schæferen å ha med å gjøre? Jeg har lenge beundret disse hundene, men jeg har viket litt fra dem fordi jeg føler de er sterke hunder som er vanskelig å oppdra, med mindre man er en mann med muskler på størrelse med kokosnøtter.

Når jeg blir voksen, er ferdig med utdanning og har flyttet for meg selv vil jeg kanskje ha schæfer, men jeg vil ikke ha en sånn hund jeg lar bli hjemme når jeg drar på fjelltur fordi de hunden er så styrete.

Er de lette å trene? Hva krever egentlig en schæfer daglig av mental og fysisk trening? Hva slags hevrdag bør en schæfer ha hvis den skal trives å bli en snill og vennlig hund?

Du kan jo ta en titt på denne tråden.

Schäfere er vel som alle andre hunder når det gjelder hvordan de er å ha med å gjøre; gi de det de trenger i hverdagen og du har en kjempe fin venn. De schäferene jeg har vært borti har vært lettlærte og førerorienterte, men flere av dem har stor personlighet og sterk egenvilje så det er ikke en bakdel å være konsekvent i "regelverket". Altså la ting være litt svart/hvitt, enten lov eller forbudt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...