Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En valp som ikke får lek vil bli helt umulig å ha i hus. Lek vil også styrke samholdet deres. Her har du en link til informasjon om lek. Den er litt lang men det er mye bra å få med seg. https://www.y

Endelig kan jeg også være aktiv i en slik skrytetråd ettersom i år jeg fikk min første Schäferhund (og renraste hund da) Dette er min lille frøken; Kveåhagen's Ciska (uttales som Kiska, og til dagl

Klart du skal leke med valpen!! Det legger jo selv grunnlaget for all trening!

Posted Images

Skrevet

modena.jpg

Her er moren til min neste valp! Viola Vom Modena Hof.

viola_trav1.jpg

Og her er faren. Umax Von Batu.

umax_07.jpg

umax_liggende0.jpg

( får håpe bildene ikke er for store)

Må jo vise resultatet av denne blandingen!

Her er Chanita Chanel 8 uker.

chanitachanel1.jpg

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Skrevet

For de stamtavle interesserte så er GSD Pedigreedatabase et ypperlig sted å utforske.

Hvem som helst (registrert bruker) kan legge inn nye hunder og redigere på de gamle, så ikke alt er 100% riktig, men ikke langt ifra.

Hadde lite å gjøre de siste dagene, så jeg har sikkert lagt inn et par hundre hunder minst.

Skrevet

Bilde av gamle Schäferen min, Rastan. Også av en litt "eldre" type. Bilde er tatt når han har pause etter å gått 3 dager med en 15kg kløv i Femunden. En sliten "liten" gutt :)

rastankropp%20copy.jpg

Skrevet

Her er noen bilder av mammas gamle Schäfer, Binni.

Hun levde på slutten av 60-tallet.

Mamma forteller at Schäferen alltid vil ha en spsiell plass i hjertet hennes, da Binni var en utrolig hund. Hun gikk i butikken for bestemoren min, (Hadde med seg en kurv i munnen med handlelapp og lommebok, gikk til butikken, fikk det hun skulle ha, og kom tilbake.) hentet mamma på skolen, og mange andre "mennesklige ting". En veldig klok og snill hund.

Jeg synes også at ordentlige Schäfere er fantastiske hunder.. ;)

Binni1.jpg

Binni2.jpg

Binni3.jpg

Binni4.jpg

Binni5.jpg

  • Like 1
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
Skrevet

Her kommer mitt bidrag. Gjervinds Samson født 160299. Jeg syns han holder seg fantastisk bra og ikke mange tror han har passert 9 år.

post-451-1207139587_thumb.jpg

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...
Skrevet

Hvordan er egentlig schæferen å ha med å gjøre? Jeg har lenge beundret disse hundene, men jeg har viket litt fra dem fordi jeg føler de er sterke hunder som er vanskelig å oppdra, med mindre man er en mann med muskler på størrelse med kokosnøtter.

Når jeg blir voksen, er ferdig med utdanning og har flyttet for meg selv vil jeg kanskje ha schæfer, men jeg vil ikke ha en sånn hund jeg lar bli hjemme når jeg drar på fjelltur fordi de hunden er så styrete.

Er de lette å trene? Hva krever egentlig en schæfer daglig av mental og fysisk trening? Hva slags hevrdag bør en schæfer ha hvis den skal trives å bli en snill og vennlig hund?

Skrevet

Hvordan er egentlig schæferen å ha med å gjøre? Jeg har lenge beundret disse hundene, men jeg har viket litt fra dem fordi jeg føler de er sterke hunder som er vanskelig å oppdra, med mindre man er en mann med muskler på størrelse med kokosnøtter.

Når jeg blir voksen, er ferdig med utdanning og har flyttet for meg selv vil jeg kanskje ha schæfer, men jeg vil ikke ha en sånn hund jeg lar bli hjemme når jeg drar på fjelltur fordi de hunden er så styrete.

Er de lette å trene? Hva krever egentlig en schæfer daglig av mental og fysisk trening? Hva slags hevrdag bør en schæfer ha hvis den skal trives å bli en snill og vennlig hund?

Du kan jo ta en titt på denne tråden.

Schäfere er vel som alle andre hunder når det gjelder hvordan de er å ha med å gjøre; gi de det de trenger i hverdagen og du har en kjempe fin venn. De schäferene jeg har vært borti har vært lettlærte og førerorienterte, men flere av dem har stor personlighet og sterk egenvilje så det er ikke en bakdel å være konsekvent i "regelverket". Altså la ting være litt svart/hvitt, enten lov eller forbudt.

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...