Gå til innhold
Hundesonen.no

Tasselhoff


millis

Recommended Posts

Skrevet

Det er akvarium :icon_redface:

Her er yndlingsbildet mitt, er det ikke stilig!

Ser kampfiskhunne i bakgrunn og en corry på siden :lol:

post-1365-1171391195_thumb.jpg

Skrevet

Så tøff!

Virkelig artig med litt "uvanlige" ting i karet, men vil den ikke ta fisk etterhvert sår den vokser tror du?

Skrevet

Her er en link :lol:

http://akvaforum.no/dyr.cfm?id=1115&tab=1

Etter det jeg har lest og hørt så går han bra sammen med annen fisk, men ikke alle.

Jeg sjekka opp for de fiskene jeg har selv og det eneste som han ikke kan være sammen med er Guppy.

Ellers har han behov for å komme seg over vann i ny og ned. Har en pinne med en korkplate satt fast på toppen.

Han var litt sky på førsten, men etter at fiskene kom oppi til ham så ble han tøffere. Da fikk jeg endelig tatt disse bildene :icon_redface:

Har også satt papp der slange og ledninger går ut av akvariet så han ikke kommer seg ut. Han er god til å klatre ja!

Skrevet

*Jegvilhajegvilhajegvilhajegvilha* :icon_redface: Tror jeg må ta meg en tur på dyrebutikken imorgen etter eksamen assa! :lol:

Hmmm, men tror du det kan gå bra med reker, snegler og krabbe sammen da...? Hvis de tar sneglisene mine så blir jeg drit sur...! :glare:

Skrevet

Ja jeg syns også klørne er så tøffe :lol:

Jeg aner ikke om han går sammen med snegler og reker (har ikke det selv), men det må jo gå ann å finne ut?

Jeg vil ha snegler etterhvert, så håper det går.

Lykke til med eksamen i morgen Marianne!

Har sitti å leita nå om krabber, reker og sneiler går.

Jeg fant ikke noe om snegler, men leste at flere har opplevd at rekene har blitt borte en etter en da de fikk seg krabbe :icon_redface:

Skrevet
Lykke til med eksamen i morgen Marianne!

Tusen takk! :)

Har sitti å leita nå om krabber, reker og sneiler går.

Jeg fant ikke noe om snegler, men leste at flere har opplevd at rekene har blitt borte en etter en da de fikk seg krabbe :icon_redface:

Da utgikk det å kjøpe krabbe for min del... :lol: Kan jo ikke ta sjangsen på at rekene mine blir krabbemat...! Hmm.. Men hvor mye plass trenger krabbelurene da...?

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...