Gå til innhold
Hundesonen.no

Lørenskog?


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som navnet sier. hvordan her hundemiljøet i nerheten av Lørenskog?

Hvordan er det der ellers?

Noen som bor i nerheten som har vert der?

Skrevet

Jeg har akkurat meldt meg inn i Lørenskog hundeklubb, og det virker veldig ok...

En forholdsvis liten klubb, men man blir i hvert fall godt mottatt, og de instruktørene jeg har vært borti virker dyktige... Dessverre har de ikke agility, men ellers et variert tilbud til medlemmer.

Ellers er det jo også flere hundeskoler i området..

Skrevet

Jeg bor ikke i lørenskog, men ikke så veldig langt unna. (brodern bor der da). Sånn med hundemiljø vet jeg ikke. Men vi kan jo gå sammen :icon_redface: hehe.

Syns du kan flytte dit så du kommer nærme meg :lol: kjører jo igjennom lørenskog hver dag til skolen.

Har du forresten gk naturbruk så kan du gå "hundelinje" like ved til neste (skole)år. :)

Men lørenskog er såpass "sentralt" til, at kurs ikke blir noe problem. Det holdes noen i nærheten.

Skrevet

Jeg bor i Lørenskog, og har forsåvidt gjort det i 18 år..

Jeg har hørt både negativt og posotivt om Lørenskog hundeklubb, men vet i alle fall at de driver på relativt aktivt. Selv er jeg ikke medlem. Men jeg synes generelt sett det er dårlig med etablerte hundemiljøer i Lørenskog. Jeghar aldri hørt om noen agilitybane, noen særlig bra treningsplasser eller lignende. Men kanskje du får hjelp dersom du kontakter Lørenskog hundeklubb og forhører deg? :icon_redface:

Men trives i Lørenskog, det gjør jeg virkelig! :lol: Det er jo, som BcRex sier, helt sentralt i forhold til treningsplasser og hundelkurs i andre nabokommuner. ikke minst ligger kommunen midt i mellom Lillestrøm (by) og Oslo. Tar vel ca. 8 min til Lillestrøm og 10-15 minutter til Oslo med bil. I tillegg er det jo kjøpesentre her.. Hehe!

Skrevet

Høres bra ut:)

Om jeg ikke finner noen plass å bo her(som ser dårli ut) så blir det kanskje til at jeg flytter nedover dit :icon_redface:

Litt dumt når man ikke kjenner noen. Men men Alt går nok bra tilslutt:)

Skrevet
Høres bra ut:)

Om jeg ikke finner noen plass å bo her(som ser dårli ut) så blir det kanskje til at jeg flytter nedover dit :icon_redface:

Litt dumt når man ikke kjenner noen. Men men Alt går nok bra tilslutt:)

Du kjenner jo meg :lol: og jeg vil besøke deg MYE om du flytter ned hit :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...