Gå til innhold
Hundesonen.no

Vesla-Golden Retriever


Guest Maritus

Recommended Posts

Guest Maritus
Skrevet

Jeg har en Golden Retriever tispe på 2år, når vi fikk henne var hun redd alt! Grunnen var vel at oppdretteren på en måte "misshandla" henne litt. Han stengte henne inne i en garasje i 3 uker, men mat og vann fikk henne (visste ikke det før han kom med henne til oss). Nå er hun helt fin. Hun er syykt sterk og kan dra meg på akebrette (er 12 år jeg), hun synes det er frykelig morsomt tydeligvis.

Hun er også veldig flink til agility, men er redd for sånn gå opp og ned ting "bro" tror jeg det het, men kan hoppe veldig høyt. Hun er en liten golden med ett stort hjerte elsker henne noe syykt, og for meg tror jeg det holder med en hund, det er jo noen som bare skaffer og skaffer det synes jeg er dumt!

Fullt navn til min hund er Zoogatas Vesla, moren heter Laika og faren heter Dino Bliks. Har stamtavla helt til ff. Alle er HD-frie. Har veldig lyst til og prøve i utstilling, men kan ingen ting om det! Vis dere vil vite mere kan dere bare skrive under. Pliis skriv hva dere synes om ho (ærlig).

Bilder:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Maritus
Skrevet

I dag har meg og Charlotte gått en tur ned ved hundeklubben med Rocky og Vesla. Det gikk veldig bra! Og Vesla fant ut at hun ville bade. Har dessverre ikke noen bilder fra turen.

Senere i dag slapp meg og pappa Vesla løs i hagen, noe vi sjeldent gjør fordi hun kan komme seg ut. Da satt vi opp to stoler og en treplanke og hun hoppet langt over. :o

Dette var det eneste bilde vi fikk når hun var i spranget over. Skjermen til digitalkameraet vårt er ødelagt :rolleyes:

Guest Maritus
Skrevet

I dag gikk vi tur i bøkeskogen... Vi gikk bare en halvtimes tid! Vi møtte på noen hunder.. Når vi kom jeg så gikk vi i hagen og trente.

Guest Maritus
Skrevet

Tre bilder fra i dag:

Vesla inne etter tur:

Vesla har fått ny løpeline (hjemmemekka):

Vesla og løpelina (øynene ble litt rare, men, men...)

Skrevet

Jeg syns Vesla er nydelig :icon_confused: Jeg har også en forkjærlighet for Golden Retrivere siden vi hadde 2 stk i familien da jeg var tenåring, det er kjempesnille hunder! jeg likte veldig godt å gå tur med dem og har mange gode minner fra den tiden.

  • 2 weeks later...
Guest Maritus
Skrevet

Ja, Golden er herlige synes jeg :whistle:

Fikk lyst til å vise ett bilde jeg ble littt fornøyd med:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...