Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til domene?


Taran

Recommended Posts

Skrevet

Ja, etter å ha laget hjemmeside siden Oktober-06. Så tror jeg det er på tide å legge den ut.

I steden for å oppdatere for meg selv.. hehe..

Men, er det noen som har forslag til domene ? Vil ha domene.com

Vil ha et navn som passer til flere hunder, elghund og aussie. Og det skal også gå ann å bruke det om jeg får flere/mindre hunder med tiden..

Selv er jeg heelt grønn...

Blir også glad om noen forteller meg hvor mye plass jeg burde ha og hvor jeg finner de beste tilbudene. :hmm:

  • 2 weeks later...
Skrevet

liten notis på at 10kr mnd på magisk vis blir 320kr første året, å 220kr neste år... :twitch: (da inklusive domenet)

(scorpioen84)

Skrevet

Takk for svar :ahappy:

Driver å prøver og finne ut domene navn nå, så når jeg har fått det. Så får jeg forhåpentligvis lagt ut siden min snart :hug:

Skrevet
hvordan laster man opp til slike domenesider? kan man bruke et standard ftp program? (cyberduck/ smartFTP)

Ja, det kan du. Hos noen webhotell får du også tilgang til et kontrollpanel hvor du kan logge deg på og laste opp filer. Men et ftp-program er som regel det greieste :ahappy: Noen hjemmesideprogrammer har også innebygget ftp.

Skrevet

Har funnet på noen domener nå.

www.tellbett.com

Alså navnet til Tella og Betty

www.skogstroll.com

Fordi vi bor i skogen, og er noen troll ? :ahappy:

www.skogshund.com

Bor i skogen med flere hunder ?

Nei, jeg aner ikke.. Flott om dere sa hva dere likte best :hug:

Skrevet

Det er en kennel som heter Skogstrollet. Så da blir jo domenet ditt evt ganske likt kennelnavnet deres.

Edit: Jeg har domenet mitt herifra: Cliche. Husker ikke hva jeg betalte da jeg kjøpte det, men i år fikk jeg regning på 150 kroner fra de. Har 1000MB.

Skrevet

Står mellom tellbett.com eller hundeskogen.com

Om jeg ikke finner på noen bedre forslag da :ahappy:

Skrevet

Så vidt jeg vet er det et område i Stavanger som de uoffisielt kaller for "Hundeskogen". Men jeg tviler på at noen ville syns det var problematisk om du tok det domenet.

Men hva med f.eks skogshundene.com?

Skrevet
Så vidt jeg vet er det et område i Stavanger som de uoffisielt kaller for "Hundeskogen". Men jeg tviler på at noen ville syns det var problematisk om du tok det domenet.

Men hva med f.eks skogshundene.com?

Var ikke et dumt forslag det, men liker personlig hundeskogen bedre.. Men men..

Enda ikke kjøpt noe, så får se om jeg kommer på noen andre forslag i mellomtiden :ahappy:

Skrevet

Siden hunder kommer og hunder går. og du er interessert i å behold samme domene hele tiden ville jeg ikke valgt tellbett.com men likte skogshundene.com eller hundeskogen.com

Skrevet
Siden hunder kommer og hunder går. og du er interessert i å behold samme domene hele tiden ville jeg ikke valgt tellbett.com men likte skogshundene.com eller hundeskogen.com

Hundene kommer ikke og går alså:o Sånn vis folk tror det..

Men har en gammel hund som ikke lever så mye lenger, og domene sku også fungere om jeg fikk meg en hund til om noen år :ahappy: Hehe..

Har valgt hundeskogen intill vidre, men siden jeg prøvde å registrere meg på henger seg opp hele tiden ( One.com) Men skal prøve igjen senere ;) Eventelt bruke linken Nirm oppga.. :hug:

Skrevet
Hundene kommer ikke og går alså:o Sånn vis folk tror det..

Men har en gammel hund som ikke lever så mye lenger, og domene sku også fungere om jeg fikk meg en hund til om noen år :ahappy: Hehe..

Har valgt hundeskogen intill vidre, men siden jeg prøvde å registrere meg på henger seg opp hele tiden ( One.com) Men skal prøve igjen senere ;) Eventelt bruke linken Nirm oppga.. :hug:

var det jeg mente da. At hunder lever ikke evig.

Skrevet
var det jeg mente da. At hunder lever ikke evig.

Hehe, jeg som missforsto litt :ahappy:

Nå har jeg registrert meg på www.hundeskogen.com :hug:

Så nå kan jeg endelig få opp siden min, som jeg bare har drevet med siden Oktober.. hehe

Skrevet
Hehe, jeg som missforsto litt :ahappy:

Nå har jeg registrert meg på www.hundeskogen.com :o

Så nå kan jeg endelig få opp siden min, som jeg bare har drevet med siden Oktober.. hehe

Det er bra. For jeg tror absolut ikke at du bytter ut hunder ofte ;) (men livets gang derimot).

Gleder meg til å se siden :hug:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...