Gå til innhold
Hundesonen.no

LABB - foret du kan gi til alle =)


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

hadde netopp et lite pinsvin som sto og spiste maten til ask..knasket det i seg, store bitene. spiste av hånden gjorde det å. skikkelig tamt. pinnsvin er utrolig søte dyr! så nuskete da! =) virket som om LABB - foret hvirkelig falt i smak for han spiste og smattet og koset seg. hihi.

Skrevet

Bare husk å vær obs på at pinnsvin er salmonella bærere,og dette er meget smittsomt!

Så bare se...ikke røre..! :wink:

Skrevet
Bare husk å vær obs på at pinnsvin er salmonella bærere,og dette er meget smittsomt!

Så bare se...ikke røre..! :wink:

Skal ikke gjøre det mer, klarte bare ikke la vær den ene gangen... :oops:

Skrevet

Ja pinnsvin er søte :) Men som Calina sier de er bærere av salmonella og de fleste har lus og fuglelopper, så det er ikke så veldig smart å kose med dem ;)

Skrevet

hoho. var masse pinnsvinn der vi bodde før så jeg tok de med inn på kjøkkenet og gav de melk og ost.:) også for litt siden da jeg var i bergen så skulle jeg klappe et svin som løp rundt utenfor så freste den til meg:O trodde ikke de freste:|

Skrevet
hoho. var masse pinnsvinn der vi bodde før så jeg tok de med inn på kjøkkenet og gav de melk og ost.:) også for litt siden da jeg var i bergen så skulle jeg klappe et svin som løp rundt utenfor så freste den til meg:O trodde ikke de freste:|

Pinnsvin skal ikke ha melk..De tåler det ikke.. Farlig..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...