Gå til innhold
Hundesonen.no

Bur i baksetet


giggi

Recommended Posts

Skrevet

Prøvde å lete men fant ikke svaret i noen av de andre emnene som handler om bur.

Altså, nå har jeg overtatt en Border Collie tispe på 3 1/2 år.

Og vi har vanlig 5seter person bil, så vi kan ikke ha bur baki, men går det ann å ha i baksetet, hvilket bur og hvordan fester man det?

Har noen noen råd å komme med?

Skrevet

Da vi hadde liten hund hadde vi bur i baksetet, og festet med sikkerhetsselen.

Til større hund var det ikke plass i vår lille bil, men da brukte vi sikkerhetssele.

Skrevet

Pippin sitt Vari Kennel-bur har god plass i baksetet. Vi fester det med bakseteselen. Greit å ha han der, han føler at han er sammen oss, og kan til og med få en godbit inn gjennom sprinkelvinduet på buret. (Og på den måten har vi plass til ett bur til i bilen, et litt større et til vår etterlengtete beardis!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...