Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til samojed-valp


Lilleulv

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer sterkt å skaffe meg samojed... falt pladask for rasen og har faktisk satt meg på valpeliste.... juhuuu :wub:

Tenker litt på navn. har lyst på et litt sånn vinter/eskimo/sibirsk/vinterindianer-aktig navn på denna hunden. hvis dere skjønner hva jeg mener? f.eks. på hanhund: Nanook. Jeg skal ha tispe...

Kan dere hjelpe meg med forslag? Hva heter den ungen i istid? :)

Skrevet

Det er så mange utolig fine navn :P

Pappa hadde en samojed før , det var hannhund da den het Zakki :P

Men hvis det er tispe så kan du jo se på noen filmer med hunder i f.eks. eventyret i alaska , det er det jo polarhunder .. eller så kan du jo gå inn på noen sider der det står mange hundenavn.

Skrevet

Jeg kommer ikke med noen ideer MEN om du går inn på siden min, under WEB og LINKER. så vil du finne linker til navnesider litt nedover på siden. Og på den nederste linken av de kan du nok lete deg ihjel etter navn :P

Skrevet

Synes du burde velge noe som står litt i stil med Nemi jeg da..:P

Iza var pent!

Av andre eskimonavn synes jeg Kaya er ganske fint!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...