Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal jeg kjøpe av leker til min kommende valp?


Recommended Posts

Skrevet

Ja, som sagt så skal jeg ha schæfervalp i November... (Vet det er lenge til)...

Men har allerede begynt så smått og se på div.utstyr... Kjøpt lite ennå, men har god tid :)

Men hva er det jeg virkelig TRENGER?? Sånn at jeg ikke går amok, og kjøper alt mulig unødvendig utstyr... :wub:

Dere som har /har hatt valper, vet jo hva jeg prater om...

Jeg har et kobbel, som er svart, så oppdretter sa; DA må du ha svart halsbånd også ;)

Hehe... Men vet ikke helt om jeg skal beholde det..Jeg har også et strupe-halsbånd fra pappas tidligere hund..Men tror ikke jeg vil bruke det.. !

Kunne egentlig tenkt meg et sånn... Lær- halsbånd? Men vet ikke helt..

Hehe.. Hva skal jeg kjøpe ??

Tar imot forslag med stoor takk :D

Kom gjerne med nettbutikker med grei priser også :D

Skrevet

Til en schäfer trenger du:

En Kong med et tykt tau.

Istedet for strup så ville jeg valgt halvstrup, siden det er valp så ta et fint mykt et med justering..

Halvstrupen er bare der for å hindre at valpen kommer seg ut av båndet ved å rygge. Det skal ikke være så stramt at det struper hunden.

Ellers ville jeg ikke kjøpt så mange leker før hunden er i hus, sånn at du finner ut hvilke leker hunden liker. Er dumt å sitte med en haug leker som hunden ikke liker :wub:

Skrevet
Til en schäfer trenger du:

En Kong med et tykt tau.

Istedet for strup så ville jeg valgt halvstrup, siden det er valp så ta et fint mykt et med justering..

Halvstrupen er bare der for å hindre at valpen kommer seg ut av båndet ved å rygge. Det skal ikke være så stramt at det struper hunden.

Ellers ville jeg ikke kjøpt så mange leker før hunden er i hus, sånn at du finner ut hvilke leker hunden liker. Er dumt å sitte med en haug leker som hunden ikke liker :P

Ok.. :wub: Takk for tips :) En kong skal jeg nok kjøpe... :D

Har også tenkt i forbindelse med trening at jeg vil bruke klikker, men får se.. :D

Ja, kanskje lurt å vente med leker? Vet ikke om jeg klarer :P hehe...

Er helt gira...og har vel vært det siden før jul :rolleyes:

Var å kikket på et halvstrup i lær, her om dagen, som jeg falt veldig for.. Men litt usikker også... ;)

Skrevet

Men seriøst, november.. Det er det _lenge_ til :wub:

Stakkars..

Forresten, kjøp deg minst to konger, gjerne tre. Det er genialt til å "leke opp" hunden med, sånn at det er du som har den leka som er morsomst.

Skrevet
Men seriøst, november.. Det er det _lenge_ til :D

Stakkars..

Forresten, kjøp deg minst to konger, gjerne tre. Det er genialt til å "leke opp" hunden med, sånn at det er du som har den leka som er morsomst.

Jajajaja.... GNI det inn du ! <_<

Jeg VET det er lenge til ! Og skulle gjerne hatt hunden nå jeg...

Men må tenke på meg selv først nå... Hehe.... Og for hundens beste også så venter jeg :)

Men hund blir det ...Om det er aldri så lenge å vente.... SUKK :unsure:

:wub:

Skrevet

Da har du noe veldig stort å se frem til hvertfall!! Masse å glede deg til!

Kan være greit å ha et førstehjelpeskrin..?

Børster?

Klotang?

Teppe?

seng til hunden evt?

vet ikke om dette hjalp noe særlig jeg, men kanskje :wub:

Skrevet
Da har du noe veldig stort å se frem til hvertfall! Masse å glede deg til!

Kan være greit å ha et førstehjelpeskrin..?

Børster?

Klotang?

Teppe?

seng til hunden evt?

vet ikke om dette hjalp noe særlig jeg, men kanskje :wub:

Så flott :) Jojo, klart det hjelper.. Jeg vet ikke hva jeg har fra før..Men regner ikke med at jeg har det..

Klart min lille valp skal ha teppe ;) Og Maaaaaasse tepper..hehe...:D Evt ei helt vanli hundeseng...:D

Klotang, har jeg tror jeg.... Hmm..'Husker ikke...

Mat og vannskål (du trenger som regel mindre enn det du tror)

Dette har jeg allerede :P

Skrevet

Det som er helt sikkert er at det er uungåelig å ende opp med altfor mye utstyr. Jeg har i alle fall kapitulert og bare innsett at jeg er en utstyrsfreak!

Det spørs jo også litt hva du skal bruke schäferen din til, men i stedet for kong, så ville jeg foretrukket biteskinn. Kong er vanskelig å få ta på, og lærer ikke valpen å bite riktig. Et godt biteskinn er akkurat så glatt at det glipper om valpen ikke biter hardt nok, og er mykt og behagelig å bite i når den tar skikkelig tak. Dersom du har ambisjoner med å trene med den, så ville jeg tatt meg bryet med å lære den å bite skikkelig og ikke vilt fekte med tennene og bare spille på jakt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...