Gå til innhold
Hundesonen.no

Varme områder med tykkere hud


Rabalder

Recommended Posts

Skrevet

Har nylig oppdaget tre områder på min mors hund der huden er tykkere enn normalt og varm.

Hunden er ellers litt stiv, trenger tid etter han har sovet før han vil bli med ut o.l

Ingen feber og er ellers seg selv. Han var plaget av betennelser i huden når hun fikk han, men ble helt bra da hun byttet for til vogh.

Skal til dyrlegen neste uke, men lurer på om noen har en anelse om hva det kan være?

Hunden er ikke dehydrert, men på disse områdene går ikke huden ned av seg selv hvis vi trekker den opp.

Disse områdene er bak på nakken, over skuldrene og ovenfor haleroten. Kjenner godt overgangen fra den tykke huden til den normale huden. Det virker som de er litt ømme, hunden vil gjerne at vi masserer der av og til og andre ganger trekker han seg vekk.

Fikk en lignende hevelse i huden i fjor etter vaksinen, men var ikke noe å bry seg med ifølge vetrinæren og den forsvant etter et par uker.

Skrevet

Loke får sånne hovne, varme områder når han har vondt. Nå sist var han hoven over skuldrene og ved haleroten. Hos han er det et tegn på at musklene hans er betent og han har gått på rimadyl i tre uker og han er inne hos vetrinær og får behandling en til to ganger i uken for å få løst opp muskulaturen. (han feilbelaster seg etter tidligere ryggplager)

Hevelsen etter vaksinen kan være en reaksjon på vaksinen. Det du beskriver nå høres litt mer alvorlig ut..

Skrevet

Det du sier styrker misstanken om nakkeskade. Dette er en hittehund som ble funnet med en taustump rundt halsen få dager etter nyttår 2005, han hadde også arr etter dette tauet

Sist hun var hos dyrlegen for å sjekke nakken hans bare klemte dyrlegen på han og sa at han muligens hadde viplash(usikker på skrivemåte) så ble hun sendt på dør uten å betale :shocked: Hadde jo bestillt time for sjekk. Skal gå en annen plass denne gangen og jeg skal være med for å kreve at det blir sjekket skikkelig.

Skrevet

Ja da har vi kommet hjem fra dyrlegen og misstanken viste seg å være riktig. Nakken har fått en trøkk, så ut som den var trykket sammen og det var muligens litt forkalkninger også. Heldigvis har han gått mye i sele for nå er det totalforbud med halsbånd på han. Han hadde også en "trang" virvel helt bak mot haleroten.

Skal nå gå på rimadyl i 10 dager for å se om det hjelper.

Fikk også fjernet en talgsvults oppå hodet så nå ser han ut som en munk :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...