Jump to content
Hundesonen.no

Varme områder med tykkere hud


Rabalder

Recommended Posts

Posted

Har nylig oppdaget tre områder på min mors hund der huden er tykkere enn normalt og varm.

Hunden er ellers litt stiv, trenger tid etter han har sovet før han vil bli med ut o.l

Ingen feber og er ellers seg selv. Han var plaget av betennelser i huden når hun fikk han, men ble helt bra da hun byttet for til vogh.

Skal til dyrlegen neste uke, men lurer på om noen har en anelse om hva det kan være?

Hunden er ikke dehydrert, men på disse områdene går ikke huden ned av seg selv hvis vi trekker den opp.

Disse områdene er bak på nakken, over skuldrene og ovenfor haleroten. Kjenner godt overgangen fra den tykke huden til den normale huden. Det virker som de er litt ømme, hunden vil gjerne at vi masserer der av og til og andre ganger trekker han seg vekk.

Fikk en lignende hevelse i huden i fjor etter vaksinen, men var ikke noe å bry seg med ifølge vetrinæren og den forsvant etter et par uker.

Posted

Loke får sånne hovne, varme områder når han har vondt. Nå sist var han hoven over skuldrene og ved haleroten. Hos han er det et tegn på at musklene hans er betent og han har gått på rimadyl i tre uker og han er inne hos vetrinær og får behandling en til to ganger i uken for å få løst opp muskulaturen. (han feilbelaster seg etter tidligere ryggplager)

Hevelsen etter vaksinen kan være en reaksjon på vaksinen. Det du beskriver nå høres litt mer alvorlig ut..

Posted

Det du sier styrker misstanken om nakkeskade. Dette er en hittehund som ble funnet med en taustump rundt halsen få dager etter nyttår 2005, han hadde også arr etter dette tauet

Sist hun var hos dyrlegen for å sjekke nakken hans bare klemte dyrlegen på han og sa at han muligens hadde viplash(usikker på skrivemåte) så ble hun sendt på dør uten å betale :shocked: Hadde jo bestillt time for sjekk. Skal gå en annen plass denne gangen og jeg skal være med for å kreve at det blir sjekket skikkelig.

Posted

Ja da har vi kommet hjem fra dyrlegen og misstanken viste seg å være riktig. Nakken har fått en trøkk, så ut som den var trykket sammen og det var muligens litt forkalkninger også. Heldigvis har han gått mye i sele for nå er det totalforbud med halsbånd på han. Han hadde også en "trang" virvel helt bak mot haleroten.

Skal nå gå på rimadyl i 10 dager for å se om det hjelper.

Fikk også fjernet en talgsvults oppå hodet så nå ser han ut som en munk :wub:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...