Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs


sonja027

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle starte på valpekurs snart med tollergutten min Sniff. Noen som vet om noen brae hundeskoler i Oslo området som tilbyr valpekurs? Har sett en del på Din beste venn, og den ser virkelig bra ut. :)

Skrevet

Canis har valpekurs. Går på kurs med de selv(avd. Asker og Bærum), og har fått et veldig godt inntrykk av de :)

Skrevet

Din Beste venn er helt greit nok, men de har vært litt slurvete med individuel oppfølging på timene dems, Canis er bra, og Follo Brukshund Klubb (25 min fra Oslo) har, har også gått på valpekurs der, og jeg er meget fornøyd der, super oppfølging, alltid svar på det du spør om, masse hjelp til hver enkel!

Ikke fornøyd med Oslo-Hundeskole, vil ikke slenge ut her hvorfor, pga sikkert mange som er fornøyd med de, vil ikke lage dårlig reklame...

Silje

Skrevet

Jeg var ikke fornøyd med Din beste venn. Neste gang blir det eventuelt Canis.

Årsaken er vimsete program og trening uten mål og mening. Jeg synes det ble tatt for seg en del unyttige ting som man ikke har behov for å lære på valpekurs, samt at jeg savnet enkelte monemter jeg mener er et must på kurs for valper i sosialiseringsalder.

Men det er opp til deg. :) Din beste venn trener i alle fall positivt og har hyggelige instruktører.

Skrevet
Jeg var ikke fornøyd med Din beste venn. Neste gang blir det eventuelt Canis.

Årsaken er vimsete program og trening uten mål og mening. Jeg synes det ble tatt for seg en del unyttige ting som man ikke har behov for å lære på valpekurs, samt at jeg savnet enkelte monemter jeg mener er et must på kurs for valper i sosialiseringsalder.

Men det er opp til deg. :) Din beste venn trener i alle fall positivt og har hyggelige instruktører.

Takk for svar. :) Jeg har hørt at Retrieverklubben i Oslo området også tilbyr valpekurs, tror heller vi satser på dem.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg går på Canis sitt valpekurs i Oslo nå og er kjempefornøyd. Vi trener med klikker og både valpene og eierne koser seg på kurs :ahappy: Får også god individuell oppfølging, som er viktig for oss som har vår første valp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...