Gå til innhold
Hundesonen.no

Kallenavn og kullnavn


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er liksom litt sånn opphengt i hundenavn for tiden da...

Pippin heter ganske enkelt Virtawheat Pippin. Men jeg ser jo at mange hunder har et "mellomnavn", for eksempel Lauvåsbakkens Dancing Queen "Kaisa". Vil det vanligvis si at denne hunden er fra et D-kull (Dancing Queen) og så har eieren gitt hunden et tilleggsnavn (Kaisa)? Er det vanlig at det er oppdretteren som bestemmer kullnavnet (altså dancing Queen)?

Skrevet

Ofte bestemmer vel oppdretter fordi det ikke er klart hvem som skal ha valpen. Kanskje det skal passe inn i oppdretters profil?

Vår oppdretter lar eier bestemme navnet dog. De bruker Kennelnavn - adjektiv - eiers valg; Arcahalu's Cute Freya - altså C-kull.

Skrevet

Begge mine oppdrettere la til navnet eller lot oss velge navn på stamtavlen, Nena het Simone og vi skulle kalle henne Nena, moren het Filosofia (++) og Nena ble kalt på stamtavlen Filosofias-Simone Nena.

Oscar fikk vi velge navnet hans selv og vi kalte han opp etter sin far, derfor ble han hetende Robole's Oscar II.

Jeg ser mest at oppdrettere velger navn til valpene selv og veldig få legger til navnet hunden skal ha til daglig i stamtavlen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...