Gå til innhold
Hundesonen.no

Kallenavn og kullnavn


Symra&Pippin

Recommended Posts

Jeg er liksom litt sånn opphengt i hundenavn for tiden da...

Pippin heter ganske enkelt Virtawheat Pippin. Men jeg ser jo at mange hunder har et "mellomnavn", for eksempel Lauvåsbakkens Dancing Queen "Kaisa". Vil det vanligvis si at denne hunden er fra et D-kull (Dancing Queen) og så har eieren gitt hunden et tilleggsnavn (Kaisa)? Er det vanlig at det er oppdretteren som bestemmer kullnavnet (altså dancing Queen)?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begge mine oppdrettere la til navnet eller lot oss velge navn på stamtavlen, Nena het Simone og vi skulle kalle henne Nena, moren het Filosofia (++) og Nena ble kalt på stamtavlen Filosofias-Simone Nena.

Oscar fikk vi velge navnet hans selv og vi kalte han opp etter sin far, derfor ble han hetende Robole's Oscar II.

Jeg ser mest at oppdrettere velger navn til valpene selv og veldig få legger til navnet hunden skal ha til daglig i stamtavlen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
    • Kan vi ha en unghund tråd hvor vi kan støtte hverandre og uten å rakke ned? Regner med vi er flere i den fasen av hundens liv 😅 jeg har hvertfall en på 1 år som har begynt og jage kattene og som løper ned alle og lukker ørene frem til godiset er på plass 😂 holder på å bli gal gleder meg til det går over 😂 noen fler innlegg samme båt? Når pleier rampetiden og gå over på schæfer? Fikk han får under 2 mnder siden og han har lært super mye men noen ting tar lenger tid en andre ting😅
    • Grattis med cert🤩🤩
    • Åh så hyggelig!! Gratulerer så masse❤️🥳
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...