Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppgradere til IE 7


Wanderlust

Recommended Posts

Tenkte å oppgradere til IE 7. Men jeg som ikke har gjort sånt før er litt sånn usikker :whistle: *flaut* men.

... Må man betale for sånt?

... Noe mer man bør laste ned i samme slengen? ...Evt koster dette noe?

...Noe mer jeg bør vite?

(idag tok jeg steget å lastet ned FF, så får vi testet ut det litt og se om det er noe bedre enn IE for meg)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Det koster ingenting og oppgradere til IE7. Det krever selvsagt at du har en lovlig utgave av Operativsystemet ditt.

Du bør kjøre Windows Update jevnlig (litt avhengig av hva slags Operativsystem du har)

Ellers må du jo selvsagt ha Antivirus og Antispyware hvis det var sånn du mente :whistle:

Jeg foretrekker firefox fremfor IE. Så det er abselutt ikke dårlig det heller :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg oppgradert til IE 7 også, Men nå syns jeg skriften ble så forstyrrende. Vet ikke åssen jeg skal forklare det, men den er ikke så sterk og tydelig lenger.

Men når jeg skulle starte opp ie første gangen etter oppgraderingen så var det at jeg kunne huke av noe, som skulle gjøre teksten tydeligere eller noe sånt. Og man kunne justere dette vistnok. MEN jeg er så dum å tenkte ikke noe mer på det, og nå aner jeg ikke hva det var for noe. Er det mulig at jeg må justere på teksten eller hva det nå det kalte seg. Isofal HVOR gjør man det?

(likte gamle IE bedre <_< ) hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...