Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi er HELT nye her vi!!! ;o)


beate

Recommended Posts

Som sagt så er vi helt nye her, ble presentert for dette av Marianne og Tequila, så her er vi!!!

Vi er meg, jente på snart 32 (ingen alder!!!) :roll: , og verdens beste Border Collie, Birko som har passert sine 8 år, på papiret vel og merke. Han er 3 år i kroppen og til tider 6 mnd i hue!! Vi bor i Tigerstaden, og koser oss!

Jeg har drevet med hund siden jeg var liten, kan vel si at jeg ble født i valpekassa. Har drevet med det meste innen aktiviteter med hund, var VELDIG aktiv innen lydighet med min forrige Border Collie, med stort sett kun topp-plasseringer. Dette er mange år siden, da jeg var 15-16-17 år, og har roet meg ned siden det. Synes det fremdeles er gøy med lydighet, men er ikke like opptatt av konkurranser som det jeg var før... Har faktisk aldri konkurrert med han jeg har nå. Han ville nok gått til topps i de klassene jeg ville stilt han i, helt objektivt sett selvfølgelig :wink: , men jeg har ikke den brennende interessen lenger... Hverdagsdressuren sitter den, men synes det er mer gøy å gi han litt annerledes oppgaver, som ikke alle andre kan... :D

Har gått så mange kurs at jeg ikke har oversikten lenger, ikke så rart kanskje, når jeg som ung bodde i mange år hos Geir N. Dette har gitt meg et solid grunnlag innen det å skjønne, og prøve å forstå hvordan en hundehjerne fungerer. Og med en mor som drev fulltid med hunder og spesialdressur, kurs og i det hele tatt, så er det ikke så rart at hund har blitt en naturlig del av livet mitt. :P

Birko skulle egentlig ha begynt å ihvertfall tenke på en pensjonisttilværelse snart, men det virker ikke som om det kommer til å skje med det første... Heldigvis!! :P

Dette var litt om oss!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg så det nå! hehe.. :oops:

Det ligger allerede noen bilder av han ute her, tantevibbene til Marianne tar litt av til tider :P , men legger ut flere når jeg har muligheten til det!!! Takk for hyggelig velkommenmelding forresten!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ligger allerede noen bilder av han ute her, tantevibbene til Marianne tar litt av til tider :P , men legger ut flere når jeg har muligheten til det!!! Takk for hyggelig velkommenmelding forresten!!

Skjønner overhodet ikke hva du snakker om nå assa Beate....!! :wink: :oops: :oops: :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...