Gå til innhold
Hundesonen.no

Virkelig ingen som kan hjelpe?


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle dere som bor i "mitt" område :rolleyes: Altså mellom Stavanger og Egersund + de på høgjæren. Jeg og eierne av Jade har, som dere sikkert vet vært på let etter henne ganske lenge. Tanken slo meg at jeg kanskje kunne får organisert en fellesleting kombinert med tur av hundene våre.

Er det noen som kunne være interessert i å treffes f.eks utenfor M44, Bryne kl 11.00 i morgen (28.12)? Hvis så, skriv enten her, PM eller send meg en SMS på 916 05 668 :rolleyes::rolleyes:

Skrevet

Skulle så veldig gjerne hjulpet til men jeg bor så altfor langt unna og jobber på den tiden.. :icon_redface:

Jeg kan ikke forestille meg hvor fortvilte dere må være nå.

Håper mange blir med! Med fare for å bli tatt for å reklamere for andre forum (går vel ut i fra at moddiser skjønner men <_< ): du burde kanskje starte en tråd på canis og dyrenett og? For å få mest mulig hjelp?

Skrevet

Jeg er med rett over nyttår, 1. eller 2. Januar. Da stiller jeg både med og uten hund:)

Skrevet

Det hjelper deg jo ikke akkurat, men jeg skulle gjerne vært med.. Men er jo for langt unna for min del... Men håper virkelig dere får med noen og at det ender bra! :icon_redface:

Skrevet
Jeg er med rett over nyttår, 1. eller 2. Januar. Da stiller jeg både med og uten hund:)

Flott, takk skal du ha. Håper jo at vi finner henne snart.

Skrevet
Jeg er med rett over nyttår, 1. eller 2. Januar. Da stiller jeg både med og uten hund:)

Jeg er òg hjemme igjen rett over nyttår og kan sikkert være med. Jeg er ikke så kjent der nede, men hvis jeg kan være til hjelp stiller jeg gjerne opp.

Skrevet

Da har jeg og Linda som eier Jade oppdatert vår leting og søk etter lille Jade. Vi har nå resignert med at vi ikke finner henne i live lenger :P . Linda har også vært i forbindelse med en synsk dame. Dette var visstnok en selsom opplevelse :P . Skulle noen her i området finne henne liggende en plass, så for all del la meg få beskjed.

Til slutt vil jeg takke dere alle sammen for både hjelp, råd og omtanke.

Skrevet
Uff. :sad:

Blir det ikke leteaksjon da? Du må bare sende en sms hvis dere skulle ombestemme dere.

Jo, jeg har ikke gitt helt opp å finne Jade, så leting blir det. Må bare prøve å finne et område rundt Klepp og Bryne som stemmer overens med det den synske damen beskrev :) . Når jeg har funnet det, tar jeg kontakt med dere igjen :) .

Skrevet

Var på ferie disse dagene og har ikke sett det før nå... Men viss du finner ut hvor dere skal lete så gi beskjed!! Send meg og gjerne en PM med den beskrivelsen dere fikk.

Skrevet
Var på ferie disse dagene og har ikke sett det før nå... Men viss du finner ut hvor dere skal lete så gi beskjed! Send meg og gjerne en PM med den beskrivelsen dere fikk.

Takk Anne :whistle: gir beskjed så snart jeg og Linda har blitt enige om hva vi skal gjøre.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...