Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva fikk hundene deres til jul?


ida

Recommended Posts

Skrevet

Solo og Fibi fikk ei and hver. Solo drepte sin på to minutter og tok ut "kvakke" innmaten!

IMG_1868.jpg

Fibi bærer rundt på sin gakk-gakk for å redde den fra sin morderiske mamma!

IMG_1870.jpg

Fikk deres hunder noe til jul?

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hundene her fikk struper, grisehaler og tyggebein i forskjellige størrelser. Vida og Nirm fikk hver sin store tennisball (som tydligvis ikke tåler en schäferkjeft) og en stor tauknute som de begge kan dra i. I tillegg fikk Vida en frakk.

Bogar er ivrigste pakkeåpneren her i huset. Og innen pakkeåpninga starta, hadde han vært og stjelt to stykker og åpna. :wub: (men som til hans ergelse ble lagt tilbake igjen). Han er med og åpner det meste av gavene ellers, og skal ha en nese med i laget hele tiden.

Skrevet

Loke fikk langline og Lyra fikk halsbånd med smykke. Så fikk de en bamse og en ball på deling og hver sin grisehale. :wub:

Skrevet
Loke fikk langline og Lyra fikk halsbånd med smykke. Så fikk de en bamse og en ball på deling og hver sin grisehale. :D

Rosa line og halsbånd med smykke! Hvor skal dette ende :wub:. Neida, sikkert veldig fint alt sammen! :rolleyes:

Skrevet

De fikk skjerf, på Lita sitt står det Min matmor er singel på og på Tequila sitt så står det Liten men tøff på (Noen hadde det veeeeldig moro med det til Lita... :rolleyes: ) Pluss at de fikk x-anntall tyggeting! :wub:

Skrevet

Vanilla fikk masse gaver i år :D av oss fikk hun: en dummy, en bamse og en laaang okse penis ;)

hun fikk også gave av CCen til tante. hun fikk en tau leke med tennisballer på og en haug med bein.

Av søskenbarna mine fikk hun en pakke griseører og en pakke chmakkos :wub:

så hun var ganske så fornøyd i går kveld :P

Skrevet

Av meg fikk de en vom hver. Av mamma fikk de en pakke Provit og av Cavkooik fikk de en pakke Olivers Trainingbites. :wub:

Skrevet

Av tante/onkel/søskenbarn fra Oslo fikk Albin og Bella et hversitt bein og griselabb. Tyson fikk en 3-pack med minibein. :wub:

Av oppdretteren vår fikk Albin denne:

gave002.jpg

Bella denne:

gave003.jpg

og Tyson en pose med T-bone bits eller noe sånt.

Mamma og samboern hennes fikk et gavekort på 200,-på xxl som skal gå til drag til bernerne.

Guest Just me!!
Skrevet

Archie fikk sele og et halstørkle med skrift på. "Jeg er for kul til å dresseres" står det. <_<

Skrevet

Hundene fikk ikke noe særlig i år. Fikk en del hundegodis bare også har de fått masse før jul =)

I fjor var det ekstremt..Da fikk Tella nesten mer enn meg, både fra meg og fra resten av familien og venner.. Skal legge inn bilde senere :wub:

Skrevet

3 av Sheltiene, (Lita, Gino og Bonnie) fikk griseører, og Tina (også sheltie) liker ikkje det så ho fikk tørrfisk til hund.

Lady fikk også griseører men fikk tørrfisk til hund i tillegg.

Kan legge til at tørrfisken stinka heilt forferdelig, og at eg satt og holdt på å kaste opp noken ganger på grunn av den :wub:

Skrevet

Blaze fikk ett frysetørket ben av beste treningsveninnen og fikk en boks med hundesjokolade og melkedroppler av "Bestemor" (div min mor).

Av meg har hun fått en ny tur sele og 8 potesokker.

blazesele.jpg

Guest Christine
Skrevet

Milo fikk seg en seng før jul han.. Eller dvs... pappa snekret en slags seng, med plass til skinn-senga til Milo oppi. Dermed så har ha nbåde karmer og har blitt hevet over bakken! :wub:

Han fikk også en pakke med tygge-pinner og til middag fikk han hundepølse. Hvor mye trenger man ikke å nevne! :D

Skrevet

Timon fikk "pepperkake hus" med masse ting inni.. blandt annet en bamse med lyd og tyggeben, så fikk han noe tygge ting av søstera hans og en bite ting av bestissen hans! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...