Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegave til mor & far


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Nå nærmer jula seg med stromskritt og til lørdagen står juleshopping for tur. Men, hva skal jeg kjøpe til mamma og pappa?? Noen som har noen gode tips? Hva har du kjøpt til foreldrene dine :P?

Skrevet

sliter med det samme <_< Vanskelig dette med foreldre !

Jeg laget en drømmefanger på sånn julestue med det lille søskenbarnet mitt, som jeg sksl gi i tillegg til noe kjøpt. har ikke akkurat veldig tykk lommebok for tiden så prisen er vel også begrenset..

Skrevet

Jeg skal kjøpe Playstation 2 til mamma og mikrobølgeovn til pappa :P

Har ikke så mange tips, men til moren din kan du kanskje bestille et abonnement på et blad hun liker(KK e.l., moren min er ihvertfall veldig glad i det bladet)?

Skrevet

Til mamma har jeg kjøpt ullvang sokker, et par helt tynne, svarte, og et par litt tykkere, grå. Dessuten en bok. Pappa får hansker og sånn flaxloddpakke for 100 kr.

Skrevet

Jeg er ikke flink å kjøpe gaver da, men mamma & strefar får en kjempe fin vin"kasse" med en vin flaske og litt vin utstyr nedi.

Pappa og fam får pizza fat, med utstyr og Grand Danoins bil dekal

Skrevet

Mamma får et innramma bilde av Sofie. Og så skulle vi visst kjøpe nye kjøkkenglass til henne fra oss 3 ungene.

Skrevet

3 bøker og Beatles CD til min far. Min mor er jeg ikke ferdig med, men har foreløpig kjøpt Kjetil André Aamodts bok. Vurderer å kjøpe Seinfeld sesong 7 til henne også :P

Hos meg er mine brødre det store problemet 'Sukk*

Skrevet
3 bøker og Beatles CD til min far. Min mor er jeg ikke ferdig med, men har foreløpig kjøpt Kjetil André Aamodts bok. Vurderer å kjøpe Seinfeld sesong 7 til henne også :P

Hos meg er mine brødre det store problemet 'Sukk*

Her er det mormor og morfar.. :rolleyes:

Skrevet
Er det bare jeg som lager gaver til foreldre? :P

Har virkelig ikke nok penger til å kjøpe gave til DEM også!

jo jeg lager som oftest. er det de setter mest pris på :P

Men jeg bestemte meg for å finne på noe gøy dette året... men har jeg funnet på no ? neida :P

Guest Christine
Skrevet

Mamma får en dyr bodylotion fra the bodyshop.

Pappa får noe jeg laget i sløyden...Slags røresleiv som man kan ha med på jakt osv(bruke på primusen)

Også kommer jeg til kjøpe noe felles til de! :P

Den mest kreative og geniale julegaven jeg har laget i år er kalender fra japanphoto, til farmor og farfar... Kalenderen er rik av meg- og Milo bilder! :P

Ellers så har jeg vært kreativt med noe annet også, men det kan jeg så absolutt ikke skrive her! ( Da personene er å finne på sonen! :P )

Skrevet

Pappa får fra hele familien truger iår. Mamma jeg ennå litt usikker på hva jeg skal gi, men tror det blir superundertøy.

Skrevet

Hva med å kjøpe noen poser kaffe, en frukt/mat kurv eller en bøtte med forskjellige vaskemidler? noe jeg ville satt pris på. Eller en time med masasje :rolleyes: mye fint å finne på uten å måætte kjøpe masse ting en har fra før

Skrevet

Hva med å gi gavekort på oppvask, bilvask, støvsuging osv? I tillegg til f.eks. en bok til hver eller noe (pocket er billig!). Foreldre har det med å sette pris på frivillig innsats i huset..

Edit: Om du har søsken som ikke har kjøpt gave enda, kan du gå sammen med dem/den og spleise på en litt ordentlig og fin gave. Jeg gjør det med søstra mi i år, veit ikke helt hva vi skal kjøpe enda da. Ett år ga vi pastamaskin.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...