Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan kom dere hit til sonen ?


softis

Recommended Posts

Skrevet

ble kanskje en litt rar overskrift. hvordan fant dere hundesonen ?

si i fra om dere ikke skjønte spørsmålet mitt :)

jeg ble tipset av Christine her på sonen, og etter det bor jeg nærmest her ;)

Skrevet

Jeg fikk den gjennom canis. Tror det var noen som skrev om hundesonen og ga en link, og da ble jo jeg nysgjerrig :) ..men det har jo vært en god ting å bli nysgjerrig på! Har lært og "opplevd" mye her ;)

Skrevet

Er en ganske lang stund siden nå, men tror jeg fikk en PM om det på et annet forum. Den tid var det veldig lite som skjedde her. hehe. var jo bare litt over 40 medlemmer da. Men sakte men sikkert ble det større og større, og se nå! :)

Skrevet

Jeg kom hit via Ane! De første innleggene mine dikterte jeg over telefonen til henne, for vi hadde ikke data hjemme! :)

Skrevet

Det husker jeg ærlig talt ikke :) Men jeg lette i hvertfall etter et hundeforum, også fant jeg hundesonen på en eller annen måte..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...