Gå til innhold
Hundesonen.no

mål


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

hvor lang, høy og brei(rundt brystet) er hunden/e deres?

Tassen er 66 cm lang(fra skuldrene til haleroten), 65 cm rundt brystkassen og 53 cm høy..:D

Skrevet

Zico er 45 rundt brystkassen, 44 cm lang, 37 cm høy og 7,9 kg.

Oscar er 43 rundt brystet, 35 cm lang, 32 cm høy og 6,7 kg... :D

Skrevet

Har ikke peil på vekt, høyde, lengde osv :oops:

Dyrlegen jeg var hos sist hadde ikke vekt.

Og målebånd finner jeg ikke..

Så får vel ta en liten ekspedisjons tur etter målebåndet hjemme.

Guest Vicky
Skrevet

Vicky er 44 cm høy, og veier ca 16-17 kilo. Aner ikke brystomfang :?

Guest Vicky
Skrevet

ja, hun er bitteliten :D hehe... hun veier litt mye nå... hun driver å stjeler mat for tiden.... hehe... men en ting som er litt kjipt er at hun er akkurat 44 cm. Hadde hun vært lavere hadde hun kunnet gå som medium stor hund på konkuranse i agility, men pga den ene cm`tern må hun gå stor. Hun er alltid den minste hunden i klasse stor... hehe :P

Skrevet

Hihi, kjipt!

Hvor går høydegrensa mellom klasse liten, medium, stor hund? Eller hva de nå kaller det på agility, hehe.. Snakker høyden på hunden nå altså, ikke høyden på hinderne :D

Guest Vicky
Skrevet

stor hund: over 44 cm

liten: opp til 22 cm tror jeg.. er litt usikker på den

medium: fra 22 til 43 tror jeg det var

Skrevet
hvor lang, høy og brei(rundt brystet) er hunden/e deres?

Tassen er 66 cm lang(fra skuldrene til haleroten), 65 cm rundt brystkassen og 53 cm høy..:P

tassen veier ca 25 kg. veide han sist når han var 9-10 mnd, men tror ikke han har vokst så mye :D

Skrevet

Okei, siden Tinka bare lå stille allikevel kan man si at jeg målte litt av hvert. Her er det jeg vet i alle fall:

Vekt: Omtrent 27 kg.

Mankehøyde: 51-52 cm

Fra haletupp til snute: ca 135 cm

Brystomfang: omtrent 70 cm

Rundt halsen: omtrent 44 cm når jeg strammer til litt (altså når jeg ikke regner med all løshuden hun har)

Rundt hodet, ved ørene: 56 cm

Hodets lengde: 28-29 cm

Rundt snuten: 27 cm

Lengden på øret: 14 cm

Omkretsen på den nedre delen av frambeina: 15 cm

Omkretsen øverst på lårene: 43 cm

Skrevet

Wesminster, kjeder du deg eller? :P

Aner ikke brystomfang, men valpen er for tiden 63 cm høy over skuldrene/ryggen, og veier 25 kg :D

VOKST!

Skrevet
Wesminster, kjeder du deg eller? :P

Aner ikke brystomfang, men valpen er for tiden 63 cm høy over skuldrene/ryggen, og veier 25 kg :D

VOKST!

Vel, skulle egentlig bare måle høyden, men siden bikkja allikevel lå på ryggen og snorka så målte jeg litt mere med det samme. Forresten så glemte jeg to mål:

Fra underkjeven slutter til overkjevetenna begynner: 1 cm

Fra underkjeven slutter til overkjeven slutter: 3,5 cm

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...