Gå til innhold
Hundesonen.no

hvem venter valp?


teresemor

Recommended Posts

Skrevet

hei er det noen som går og planlegger å få seg hund, eller går å venter på å få hente hunden sin?

og eventuelt hvilken rase?

jeg venter på en dvergpuddel valp :)

og vente tiden er nervepirrende :)

  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg venter på valp. Det er kjedelig å vente, men leser mye, shopper til hunden og leser enda mer.

Jeg skal få en tispe av typen Amerikansk Bulldog. Hun skal hete Marte, for det har min 3 år gamle sønn bestemt :)

Skrevet

å så koselig ;)

gleder meg til å se bilder:)

Jeg venter på valp. Det er kjedelig å vente, men leser mye, shopper til hunden og leser enda mer.

Jeg skal få en tispe av typen Amerikansk Bulldog. Hun skal hete Marte, for det har min 3 år gamle sønn bestemt ;)

ja jeg venter også på valp og skal skrive under på at det er forferdelig å vente ;):P

er du inne på noen spessielle sider å shopper til den kommende valpen?

Jeg venter på min pomeranian valp som er 3 uker på tirsdag. :P Det er en tispe :P

å så koselig;)

hva skal hun hete?

Jeg venter valp til sommeren.. :)

En cavalier tispe fra gostuen kennel :)

forresten hva skal du kalle henne?

Endret: bruk siteringsfunksjonen

Skrevet

crizpo; ok. sliter litt jeg også på det punktet;)

Tine-Gismo;

ok, så spennende er el nervepirrende kan jeg tenke meg. hva skal hun hete da?

Endret: rediger i stedet for å lage dobbelpost

Skrevet

Jeg venter valp :) Henter min lille Laekenois i holland om 2 uker. Hun heter allerede Lyra. Fullt navn blir Lyra Vår Letsager :) Rosa valpebånd, dekaler til bilen og draleke for valper er allerede i hus. Jeg har "desverre" alt annet bortsett fra valpefòret som jeg skal bestille nuh tenkte jeg ;)

Skrevet

Tine-Gismo;

ok, så spennende er el nervepirrende kan jeg tenke meg. hva skal hun hete da?

Endret: rediger i stedet for å lage dobbelpost

Står mellom flere navn : Aiza,aqua,asta,awena,athena og amaija... Men jeg er 50%sikkert på ett navn av de da :)

Skrevet

Syns alle får jeg ny hund jeg! <_< Er det bare meg som har nok med en?? :) Er litt misunnelig ja!

Kjenner ei som har dobermann valper for tiden :)

Skrevet

Jeg venter valp ;) Henter min lille Laekenois i holland om 2 uker. Hun heter allerede Lyra. Fullt navn blir Lyra Vår Letsager ;) Rosa valpebånd, dekaler til bilen og draleke for valper er allerede i hus. Jeg har "desverre" alt annet bortsett fra valpefòret som jeg skal bestille nuh tenkte jeg :)

Spennende med litt nytt blod inn i landet. Faren til valpen min er også fra Holland :)

Skrevet

hehe jeg skal ha ny valp om to år hehe:P hun som mest trolig skal bli moren er fortsatt valp sjø:) hun er faktisk ikke født enda :rolleyes: hehe har jo forsovidt en valp allerede da:P dette ble kanskje litt o.t eller?? sorry isåfall :unsure:

Skrevet

Spennende med litt nytt blod inn i landet. Faren til valpen min er også fra Holland :)

Kjempespennende! Og ikke minst nødvendig :P Hadde liksom ikke noe annet valg enn å importere og skal man først importere tispe av den rasen så bør man tenke på blod... selv om drømmen ikke akkurat er å være oppdretter :unsure: Morro at du og skal ha belgervalp! De korthårede og de ruhårede er jo ganske "nære" hverandre i forhold til de langhårede. Spennende å se hvor store forskjeller det er fra de langhårsbelgerene jeg har erfaring med ;)

Skrevet

Kjempespennende! Og ikke minst nødvendig :P Hadde liksom ikke noe annet valg enn å importere og skal man først importere tispe av den rasen så bør man tenke på blod... selv om drømmen ikke akkurat er å være oppdretter :unsure: Morro at du og skal ha belgervalp! De korthårede og de ruhårede er jo ganske "nære" hverandre i forhold til de langhårede. Spennende å se hvor store forskjeller det er fra de langhårsbelgerene jeg har erfaring med :P

Ja, det er spennende ;) Håper å få møte Lyra en gang :) Har ikke møtt den krøllete varianten enda :P

Skrevet

Jeg skal ha min første av tre pinschervalper om 4-5 år ;) Hun ene skal hete Leah, hun andre skal hete Kelly og hannhunden skal hete Robin :)

Skal ha groendael en dag, men har ikke funnet navn..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...