Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere med valp (opptil rundt 1, 1/2 år), lydighet?


Wheaten terrier

Hvor lydig er din valp på en skala fra 1 til 10?  

15 stemmer

  1. 1.

    • 1
      0
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      3
    • 6
      4
    • 7
      1
    • 8
      3
    • 9
      1
    • 10
      0


Recommended Posts

Minst en femmer :wink:

Hvis hunden hadde vært vill nesten hele tiden, ikke hørt etter e.l.

Hadde den stått lenger nede...

Om hunden hadde vært helt eksemplarisk og alltid hørt etter (nesten da, ingen er perfekte :D ) hadde den vært høyt på skalaen, kanskje en tier.

Og hvis det er noe midt i mellom, avgjør du hvor lydig du syns valpen din er

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tok 8 jeg, gjør det jeg sier og kommer stort sett med en gang jeg kaller på han :D kan dra i båndet, men slutter hvis jeg sier slutt eller gå fint. han kan sitt, ligg, rull rundt, på to, kom, gi labb, andre labben, gå fint og finn pus..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har kanskje litt høye tanker om Zico, men han ER faktisk veldig lydig.. kommer alltid når jeg roper på han osv, hører så og si alltid på meg når han går fri ved fot osv. :D Så jeg stemte 9. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åhh.. Så 10 er best?? :oops:

Øhh, ja da tok iallefall jeg feil. Tok 2..

Men han er ganske lydig.. Kommer på innkalling og gjør alt jeg sier.

Så fremt han ikke kan det da.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, nei... Vet ikke helt jeg. Hun er jo lydig på det hun kan, men hvis hun ikke er det på noe, så betyr det jo bare at jeg ikke har lært henne det godt nok. Det har ingenting med å være ulydig å gjøre, mener jeg. Noen ville kanskje ikke synes at hun er særlig lydig, fordi hun ikke kaan så mye. Men det hun kan det gjør hun også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

i stad var lunah sååå flink. Hu gikk løs. også begynnte en hund å bjeffe på'a. Og hu løp mot hunden, men så plystra jeg på'a. Så snudde hu og kom til meg :D Vi har jobba endel med innkalling, og det er herlig å se at det funker :P:P

:P så flink!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har jo en hannhund på året men vet ikke hvor lydig han er(harikke testet han der enda),men fikk beskjed om at han stakk av hvis vi slapp han løs(noe han ikke har gjort her hjemme), at han ikke kunne gåmed andre bånd og halsbånd en det han hadde på seg når vi fikk han(stupelenke og vaier til bånd :-o ) for da tygget han dem i stykker(noe han heller ikka har gjort med sitt nye halsbånd i nylon, eller sele eller båndene vi bruker på han), fikk også beskjed om at han spiser sko og leker(han sover ved siden av en skohylle og har ikke rørt så mye som en lisse enda).

så jeg må nokk si at han har overrasket meg positivt på de områdene. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...