Gå til innhold
Hundesonen.no

Favorittfilm?


Aya

Recommended Posts

Hva er dine favorittfilmer? Hvorfor?

Jeg må si at min ultimate filmopplevelse var da jeg så Chocolat for første gang.. En fantastisk film, jeg virkelig elsker den. Har sett den hundre ganger eller noe, og den er like bra hver gang. Juliette Binochet og Jhonny Depp spiller veldig bra sammen og, synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig å begrense seg, men disse er de jeg kommer på:

"Festen" - Var helt rystet etter å ha sett den. Så nær og ubehagelig at jeg ikke har hatt lyst til å se den igjen, men i dette tilfellet er det et kompliment

"Seven" - har sikkert sett den 15 ganger. Stemningen, plottet og ikke minst avslutningen!

"Short Cuts" - fascinerende drama om en rekke skjebner som knyttes inn i hverandre - laget av Robert Altman som døde denne uka :)

"24 Hour Party People" - Halvdokumentarisk drama om musikkscenen i Manchester på 80-/90-tallet. Utrolig morsom og med dritstilig musikk.

"Ringenes Herre"-trilogien - Perfekte eventyrfilmer og tidtrøyte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enig med Svedge! Fight Club er en råbra film! Liker ikke alt blodet, men filmen er utrolig god. Det samme er American History X, American Beauty, Lord of the Rings, Forest Gump...! Ellers liker jeg ganske dårlige amerikanske kjærlighets-komedier. The Wedding Planner... :D Har aldri grått så mye av en film noen gang! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal være litt gjennomsnittsmenneske nå og svare Bridget Jones 1 & 2 - ingen over, ingen ved siden når det gjelder å få opp humøret :D

Vil jeg deppe litt eller slutte å synes synd på meg selv så ser jeg på Den grønne mil eller Livet er herlig (La vita e bella) - Fantastiske filmer begge to..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg klarer ikke å begrense meg til en favorittfilm her -jeg har mange! Elsker filmer :D

Swimfan - en veldig spennende og intens thriller.

Madagascar - genialt at den har blitt laget

Istid 1 og 2 - morsomme

Harry Potter filmene - kjempebra, spennende og til tider nisfe, dessuten elsker jeg historien om Harry Potter

When a stranger calls - og så en god thriller, men går på grensen til å bli grøsser, for den er nifs

Andre bra er:

1 ubesvart anrop - BRA grøsser

Hitch - god komedie

American History x - rørende

ja, tror jeg skal stoppe der jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...