Gå til innhold
Hundesonen.no

Twiggy - Pomeranian


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Forrige tirsdag - for én uke og én dag siden, ble min lille lodott født! ;) Hun kom sammen med én søster og én bror og alle tre er friske og raske.

Jeg har ikke bilder av dem enda og jeg har heller ikke hilst på dem. Men believe me - det kommer! ;)

Moren fødte helt selv og det går kjempefint med henne ;)

Jeg venter dotten i midten av januar, og hun skal hele Twiggy <3 Stamtavlenavn er ukjent enda ;)

Skrevet

HURRAAA!! ENDELIG kom hun!! og det passer SÅ godt! Da får jeg klype på valp når jeg kommer til NKK Bergen ;):D

Gleder meg til å se bilder etterhvert!

Skrevet

Det er en Pomeranian som blir mest sannsynlig krem sobel i fargen (ganske sjelden farge i norge)

nei det er ikke bestemt enda hvilke av dem som er twiggy ;) Vanskelig å si enda ;)

Ja Silje kom å knip i vei! Da er hun bare 4 mnd ;)

Skrevet

HURRAAA! ENDELIG kom hun! og det passer SÅ godt! Da får jeg klype på valp når jeg kommer til NKK Bergen ;):D

Gleder meg til å se bilder etterhvert!

Siden dere drver og fyller opp bilen med unødvendige ting og saker på større utstillinger, så det ikke blir plass til meg og en aldeles- helt usynlig liten Border Collie; kan jeg forhåndsbestille plass til NKK Bergen? Eller skal dere drive og ha med andres hunder da og? Kanskje en stor boks appelsiner, eller en XLL koffert? *hmph* Eller?

Jeanette: Eeendelig:D:D Jeg vil og knipe:D Hvis bare ikke Silje og co fyller opp bilen med unødvendige stæsj igjen.

Skrevet

tusen takk alle sammen! ;) venter spent på bilder av lille gullet mitt!

Aya: Skal du også til bergen? ;) ;) Så koselig da!

Skrevet

Gratulere så mye!! banana

Da vil jeg og knipe viss vi skal samme dag ;) Er på jakt etter storcertet så da må vi jo få med oss NKK- utstillingene i "nærheten" ;)

Guest Just me!!
Skrevet

Men jeg husker ikke helt, var det du som kjente Emilie (fra Spania) ? ;)

Skrevet

tusen takk alle sammen! ;) venter spent på bilder av lille gullet mitt!

Aya: Skal du også til bergen? ;) ;) Så koselig da!

Hadde vært superkoselig det, hvis jeg bare får fikset skyss (hmph!) og overnatting:D

Skrevet

Åh så morro at det kommer så mange til NKK bergen da ;)

Alle skal få knipe ;) Hehe trenger sosialtrening!

Jepp det er meg som kjente Emilie, men vet ikke om hun husker meg enda da ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...