Gå til innhold
Hundesonen.no

Twiggy - Pomeranian


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Forrige tirsdag - for én uke og én dag siden, ble min lille lodott født! ;) Hun kom sammen med én søster og én bror og alle tre er friske og raske.

Jeg har ikke bilder av dem enda og jeg har heller ikke hilst på dem. Men believe me - det kommer! ;)

Moren fødte helt selv og det går kjempefint med henne ;)

Jeg venter dotten i midten av januar, og hun skal hele Twiggy <3 Stamtavlenavn er ukjent enda ;)

Skrevet

HURRAAA!! ENDELIG kom hun!! og det passer SÅ godt! Da får jeg klype på valp når jeg kommer til NKK Bergen ;):D

Gleder meg til å se bilder etterhvert!

Skrevet

Det er en Pomeranian som blir mest sannsynlig krem sobel i fargen (ganske sjelden farge i norge)

nei det er ikke bestemt enda hvilke av dem som er twiggy ;) Vanskelig å si enda ;)

Ja Silje kom å knip i vei! Da er hun bare 4 mnd ;)

Skrevet

HURRAAA! ENDELIG kom hun! og det passer SÅ godt! Da får jeg klype på valp når jeg kommer til NKK Bergen ;):D

Gleder meg til å se bilder etterhvert!

Siden dere drver og fyller opp bilen med unødvendige ting og saker på større utstillinger, så det ikke blir plass til meg og en aldeles- helt usynlig liten Border Collie; kan jeg forhåndsbestille plass til NKK Bergen? Eller skal dere drive og ha med andres hunder da og? Kanskje en stor boks appelsiner, eller en XLL koffert? *hmph* Eller?

Jeanette: Eeendelig:D:D Jeg vil og knipe:D Hvis bare ikke Silje og co fyller opp bilen med unødvendige stæsj igjen.

Skrevet

tusen takk alle sammen! ;) venter spent på bilder av lille gullet mitt!

Aya: Skal du også til bergen? ;) ;) Så koselig da!

Skrevet

Gratulere så mye!! banana

Da vil jeg og knipe viss vi skal samme dag ;) Er på jakt etter storcertet så da må vi jo få med oss NKK- utstillingene i "nærheten" ;)

Guest Just me!!
Skrevet

Men jeg husker ikke helt, var det du som kjente Emilie (fra Spania) ? ;)

Skrevet

tusen takk alle sammen! ;) venter spent på bilder av lille gullet mitt!

Aya: Skal du også til bergen? ;) ;) Så koselig da!

Hadde vært superkoselig det, hvis jeg bare får fikset skyss (hmph!) og overnatting:D

Skrevet

Åh så morro at det kommer så mange til NKK bergen da ;)

Alle skal få knipe ;) Hehe trenger sosialtrening!

Jepp det er meg som kjente Emilie, men vet ikke om hun husker meg enda da ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...